Biblioteczka

Błogosławiony stan umysłu. Bajki terapeutyczne dla kobiet w ciąży – recenzja książki Karoliny Piotrowskiej

Jedyne czego żałuję po przeczytaniu tej książki to, to że nie miałam jej od samego początku mojej ciąży.

Błogosławiony stan umysłu. Bajki terapeutyczne dla kobiet w ciąży - recenzja

Błogosławiony stan umysłu. Bajki terapeutyczne dla kobiet w ciąży – recenzja

Rozwój jest dla mnie bardzo ważny, nawet w kwestii mojej ciąży. Dlatego gdy ujrzałam tę książkę musiałam ją mieć na półce!

Książka Pani Karoliny nie jest typowym poradnikiem dla kobiety oczekującej narodzin dziecka. To książka przygotowująca kobietę do nowego etapu w życiu, pomaga w pogodzeniu się z tym jak zmienia się jej ciało podczas tego okresu.

Opis książki jako poradnik coachingowy dla kobiet w błogosławionym stanie może budzić pewne wątpliwości. Jednak nie dla mnie.

Książka wykorzystując bajki przeprowadza nas przez cały okres ciąży, począwszy od starania się o dziecko, skończywszy na porodzie. Dzięki książce i stosowania zawartych w niej zadań coachingowych możemy sobie spokojnie poukładać w głowie to co dzieje się z naszym ciałem. Naprawdę warto usiąść i przepracować sobie szczerze zadania które autorka zamieściła na końcu każdego rozdziału. Pozwolą one uporać się z naszymi wewnętrznymi obawami i strachem przed ciążą czy porodem. Krok po kroku zostajemy przeprowadzone przez każdy etap rozwoju rosnącego w naszym brzuszku maluszka. Dzięki bajkom możemy się wyciszyć i w spokoju oczekiwać kolejnego etapu w życiu.

Błogosławiony stan umysłu. Bajki terapeutyczne dla kobiet w ciąży - recenzja

Autorka za pomocą bajki i przeniesienia nas na pewną wyspę stara się przygotować nas na wielkie zmiany. Po przez historię, która rozgrywa się na pewnej wyspie przeprowadza nas przez ciężkie tematy i nowe sfery życia, w których się znaleźliśmy. Poprzez wymieszanie bajki z teorią na temat ciąży łatwiej jest nam przygotować się do zmian i je zaakceptować. A jak wiemy nasze obawy często bywają ogromne i nie mamy pojęcia jak sobie z nimi poradzić.

Dzięki autorce możemy traktować ciążę jak najpiękniejszy okresu w naszym życiu. Spędzić te 9 miesięcy w spokoju i w oczekiwaniu na naszego maluszka.

Idealna książka na wyciszenie się przed snem. Chociaż mnie tak pochłonęła, że nie mogłam doczekać się kolejnego rozdziału. Naprawdę polecam Wam ją przeczytać. Wtedy same przekonacie się, że warto.