Pytaki – czy twoja rodzina jest dla ciebie tajemnicą? Recenzja niezwykłej gry
Gdy była niemowlakiem lubiła słuchać bajek, potem sama z zainteresowaniem oglądała książeczki. Następnie puzzle i klocki stały się jej ulubionym zajęciem – zawsze jej towarzyszyliśmy. Teraz, gdy jej mała główka z zainteresowaniem możliwym tylko trzylatce, kieruje się w stronę gier jestem szczęśliwa. Gry rozwijają i uczą, a Pytaki to takie kombo, które przeprowadzi nas po emocjach i uczuciach.
Pytaki, to coś więcej niż gra planszowa
Wspólny czas? Cała rodzina przy jednym stole bez tabletów i telefonów? Jest to możliwe, musimy tylko tego chcieć i ciekawie spędzać czas. Gra planszowa Pytaki zdecydowanie urozmaici nam wspólny czas.
Przed nami długie zimowe wieczory, a gry rodzinne mogą je nam umilić. Pytaki, to gra w której poznamy emocje. A o emocjach należy rozmawiać nawet z trzylatkami.
Gra z emocjami w tle
Rozmowa wydaje się tak oczywista, ale czy potrafimy słuchać? Pytać? Właśnie dzięki tej grze zobaczymy ile wiemy o sobie 🙂 Zobaczymy co nas smuci, a co cieszy. Każdy gracz będzie mógł pokazać to, co mu w duszy gra, będzie śmiech aż do łez.
Gra jest tak ciekawa, że trudno opisać ją w kilku zdaniach. Najlepiej samemu sięgnąć po nią i zagrać a recenzja sama przyjdzie do Was.
Co znajdziemy w pudełku?
W pudełku z grą znajduje się:
- 96 tzw. ptaków, czyli okrągłych kartoników (żetonów) z pytaniami.
- płócienny woreczek
- autorska kostka uczuć (drewniana)
- kostka z oczkami (drewniana)
- pionek (drewniany)
- 6 kart uczuć
- Dodatkowo (zapamiętnik, ołówek, poradnik gracza, i instrukcję gry).
Gramy w Pytaki
Gra ma naprawdę proste reguły. Tutaj nie ma przegranych, wygranych czy rywalizacji. To pytania i zadania dotyczące naszych emocji i relacji między nami.
Żetony zawierają pytania o najbliższych, więc trzeba wykazać się wiedzą na ich temat – jakie mają mocne strony, lęki, marzenia czy plany. Pytania mogą też być skierowane do nas samych, więc będzie trzeba sięgnąć do środka samego siebie, co bywa trudne.
Przykładowe pytania:
- Co lubisz w osobach siedzących po Twojej prawej stronie? Powiedz im to.
- Co jest Twoim zdaniem najważniejsze, żeby stworzyć szczęśliwe małżeństwo?
- Zamknij oczy i powiedz, kto z graczy ma największą stopę, a kto najmniejszą. Sprawdźcie to.
- Powiedz każdemu z graczy coś miłego.
- Czego lubisz się uczyć?
- Wybierz sobie ilu chcesz graczy i mocno się do nich przytul.
- Zamknij oczy. Jeden z graczy niech da Ci do potrzymania swoja dłoń, a Ty zgadnij kto to.
- Czy Wasza rodzina różni się od innych?
Jak widać pytania są różne. Są wymagające czasu aby na nie odpowiedzieć, ale i takie przy których można się pośmiać.
Karty uczuć i kostka emocji
Są też karty uczuć i kostka emocji, które pozwolą nam na nazywanie konkretnych uczuć w danej sytuacji. Myślę, że to jest bardzo fajny element gry dla małych dzieci. A te jak wiadomo, mają problem z rozpoznawaniem towarzyszących im emocji.
Warto w tym momencie poświęcić więcej czasu na mówienie o uczuciach i emocjach z dzieckiem jak i pozostałymi członkami rodziny.
Pytaki recenzja – to w końcu warto zagrać czy nie?
Pytaki, to moim zdaniem coś więcej niż zwykła gra planszowa. To gra dla rodziny, to gra o emocjach ,które należy poznać i mówić o nich.
Pytaki, to gra planszowa w którą warto zgrać.
Więcej o grze dowiesz się z oficjalnej strony www.pytaki.pl. Gra kosztuje tam 99 zł, ale szukając ofert na przykład na Ceneo można kupić je już za 75 zł. Zdecydowanie warto.
Leave a Reply