Bezpieczeństwo, to podstawa – czym ogrodzić podwórko?

Różności

Bezpieczeństwo, to podstawa – czym ogrodzić podwórko?

Bezpieczne otoczenie, to jeden z priorytetów w moim życiu. Jeszcze mocniej zaczęłam przywiązywać do niego wagę, gdy pojawiły się dzieci. W końcu, to ich bezpieczeństwo jest najważniejsze a przy okazji, mój spokój. Każdy sposób na ogarnięcie dwójki biegających po ogrodzie dzieci jest na wagę złota. Szczelne ogrodzenie panelami z każdej strony domu, to podstawa bezpieczeństwa. Uważam, że każdy dom, powinien być ogrodzony.

Dlaczego warto postawić na szczelne panelowe ogrodzenie?

Jednym z wielu plusów mieszkania na wsi jest cisza i spokój. Jednak nawet tu trzeba zabezpieczyć własną przestrzeń tak, aby było bezpiecznie dla każdego członka rodziny. Ganiające się dzieci, a za nimi pies (lub odwrotnie), często w ferworze zabawy biegną prosto przed siebie. Dlatego ogrodzone podwórko, to podstawa, tym bardziej gdy mieszka się przy ulicy.

Spotkaliście się kiedyś z dzikiem z bliskiej odległości?

Mieszkając na wsi, wieczorami można spotkać właśnie dzika, całkiem blisko domostw. Zdarza się, że dziki lubią żerować niedaleko mojego domu. Dlatego trwałe ogrodzenie, to również ochrona przed nieproszonymi gośćmi oraz poraz kolejny bezpieczeństwo mojej rodziny. Wieczorami zdarzało się, że zainteresowana szczekaniem psa w ogrodzie wychodziłam sprawdzić co się dzieje i widywałam dziki za ogrodzeniem. I całe szczęście, że były po tamtej stronie, bo gdyby dom nie miał szczelnego ogrodzenia, to zrobiło by się niebezpiecznie dla psa jak i dla domowników.

Tak wygląda życie na wsi, blisko natury dosłownie, bo sarny również lubią nas odwiedzać.

Dobre ogrodzenie, to również ochrona uciekającego psa

Kto jest szczęśliwym posiadaczem małego uciekiniera?

Jeśli macie szczęście mieszkać z takim małym cwanym psiakiem zrozumiecie mnie doskonale. Mój pies ma dwa hobby – uciekanie z podwórka oraz gonienie samochodów (a czasem co gorsza, także rowerzystów)….

Jedno i drugie hobby nie jest dobre, ale uwierzcie – próbowałam wielu metod. Pies jest nieugięty, dlatego mamy szczelne ogrodzenie, nie ma szans aby wyszedł przez jakąś szparę. Tutaj należy dostosować rodzaj ogrodzenia do rasy i wielkości psa. Bo zbyt rzadkie ogrodzenie może zachęcać ciekawskiego pieska do próby ucieczki, a zbyt niskie prowokować do ucieczki górą.

Na szczęście obecnie na rynku mamy tak duży wybór, że z łatwością znajdziemy to czego szukamy. Oferty sklepów są bardzo bogate, i co ważne – obecne ogrodzenia panelowe wyglądają dobrze i nie straszą z daleka.

A Wy jaki macie sposób na zabezpieczenie domu?

Leave a Reply