Czy nawilżacz powietrza jest nam potrzebny?

Testowanie

Czy nawilżacz powietrza jest nam potrzebny?

Sezon grzewczy, to nie jedyny czas gdy nawilżacz powietrza staje się wybawieniem. Suche domowe powietrze może być przyczyną niespokojnego snu dziecka. Co za tym idzie? Niespokojne ciężkie noce, kaszel a nawet katar. Sytuacja staje się bardziej problemowa gdy w domu mamy małego alergika. Wtedy dbanie o odpowiednie nawilżenie powietrza staje się bardzo ważne. Ja postawiłam na ultradźwiękowy .

Co to jest właściwie nawilżacz ultradźwiękowy?

Nawilżacz ultradźwiękowy działa poprzez mechaniczne rozbijanie wody na drobne cząsteczki za pomocą ultradźwięków – czyli fale o wysokiej częstotliwości. Właśnie w taki sposób wytwarzana jest drobna, chłodna mgiełka, która wydostaje się do pomieszczenia i nawilża w nim powietrze. Ważne jest, aby takiego urządzenia nie trzymać w tym samym pomieszczeniu w którym przebywają zwierzęta.

Jakie mogą być objawy suchego powietrza?

Gdy wilgotność powietrza w domu spada poniżej 40%, może powodować złe samopoczucie, ból głowy jak i większą podatność na infekcje. W takich sytuacjach nasz organizm daje nam sygnały ostrzegawcze takie jak:

  • kaszel,
  • trudności w oddychaniu, ciężki oddech,
  • swędzenie oczu,
  • problemy ze snem i bezsenność.

Są to powody dla których nawilżacz Deerma F323W zagościł w moim domu na dobre. I to nie tylko zimą w okresie grzewczym, ale i latem. Okazuje się, że w porze letniej również nawilżacz powietrza staje się niezbędny gdy za oknem na dobre rozgości się upalne lato.

Nawilżacz powietrza znalazł u mnie zastosowanie podczas rozwijania mojego nowego hobby, którym są domowe rośliny. Jak wiadomo domowe kwiaty potrzebują optymalnego nawilżenia aby prawidłowo rosnąć. Dlatego nawilżacz idealnie mi w tym pomaga.

Zalety nawilżacz Deerma F323W

  • bardzo łatwy w obsłudze – wystarczy odłączyć zbiornik i napełnić go wodą, a następnie umieścić go z powrotem we właściwym miejscu. Kiedy to zrobisz, po prostu przekręć pokrętło nawilżacza, aby rozpoczął rozpylanie wodnej mgiełki.
  • automatycznie wyłączenie – kiedy w zbiorniku skończy się woda, urządzenie zostanie wyłączone automatycznie,
  • nowoczesny design – minimalistyczne wzornictwo sprawia, że doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu i świetnie uzupełni jego aranżację.
  • duży pojemnik na wodę – 5 litrów – jest to jedna z największych zalet nawilżacza. Pozwala on cieszyć się imponująco długim czasem pracy. Kiedy go napełnisz i uruchomisz urządzenie, może ono nawilżać powietrze w twoim domu nawet przez cały dzień – od rana do nocy. Uciążliwe uzupełnianie wody nawet kilkanaście razy na dobę nie będzie dłużej twoim problemem – Deerma F323W, to niezrównana wydajność i wygoda,
  • lekki – dzięki temu łatwo przenosić go w inne miejsce.

I takim sposobem małe czarne urządzonko stało się jednym z moich ulubionych pomocników. Dzięki niemu mogę zabezpieczyć dom, tak aby domownicy czuli się komfortowo a noce nie był już tak męczące. A mama wyspana, to jest coś magicznego w życiu z dwójką dzieci rok po roku. Po drugie, korzystają na tym roślinki, które czerpią korzyści w upalne dni i zaczynają pięknie rosnąć, co cieszy oko świeżego ogrodnika.

Nowoczesne urządzenia stają się niezbędne w obecnym świecie – więc warto korzystać z tego co daje nam rynek. Próbować tego, co konkretnie jest dla nas odpowiednie.

Leave a Reply