Pepe ma rodzeństwo oraz Pepe idzie do dentysty – recenzja książek dla przedszkolaków

Różności

Pepe ma rodzeństwo oraz Pepe idzie do dentysty – recenzja książek dla przedszkolaków

Znacie książki o rezolutnym chłopcu o imieniu Pepe? Jeśli nie, to warto nadrobić zaległości. O Pepe pisałam TUTAJ. Jednak dziś, pragnę wam przedstawić książeczki o Pepe, który idzie do dentysty oraz Pepe, który ma rodzeństwo od wydawnictwa Kapitan Nauka. Są to z pewnością książeczki, które w przyjazny sposób pomogą dziecku zapoznać się z nową sytuacją, oswoić ją.

Książki w naszym domu to codzienność. To właśnie za pomocą książek pomagam córkom poznawać świat oraz pokonywać ich lęki. Dlatego seria książek o Pepe autorstwa Annakarin Garhamn, zdobyła moje zaufanie. To książki wspierające rodzica w wyjaśnianiu codzienności, a dziecku pomagają się z nią oswoić.

Pepe ma rodzeństwo

Jak wytłumaczyć dziecku, że będzie mieć rodzeństwo? Ja w takiej sytuacji sięgnęłam właśnie po książki. Pepe ma rodzeństwo, to zabawna historyjka o rosnącym brzuszku mamy i o tajemniczym jego mieszkańcu. Pepe, jak każde dziecko, niecierpliwie odlicza czas gdy pozna osobiście swojego małego braciszka.

Pokazane jest również zaskoczenie chłopca, gdy okazuje się, że mały dzidziuś nie chce się z nim bawić a jedynie głośno krzyczy. W takiej sytuacji, mama pokazuje mu inny rodzaj zabawy z braciszkiem, tak aby razem mogli spędzić miło czas.

Pepe idzie do dentysty

Macie już pierwszą wizytę u dentysty z dzieckiem za sobą? U nas starsza już ma to za sobą, jednak młodszą wciąż czeka ta przyjemność. I tutaj Pepe przychodzi z pomocą. W bardzo fajny sposób oprowadza po gabinecie dentystycznym.

Mała z zainteresowaniem śledzi Pepe podczas wizyty u dentysty, pokazuje narzędzia i dopytuje się do czego one są. Dzięki Pepe, okazuje się, że pierwsza wizyta u stomatologa może być bardzo ciekawa i odkrywcza.

Jeśli szukacie interesujących książeczek dla dziecka, to zdecydowanie mogę polecić właśnie serię o Pepe, to taki nieskomplikowany przewodnik o codzienności dla malucha. Znajdziecie je tutaj: Pepe idzie do dentysty i Pepe ma rodzeństwo.

Leave a Reply