Dbaj o Ziemię i oszczędzaj pieniądze

Lifestyle

Dbaj o Ziemię i oszczędzaj pieniądze

Zagorzałą ekomamą to ja na pewno nie jestem. Jednak jestem mamą świadomą, dlatego dbam o środowisko, w którym funkcjonuję. Sama świata nie zmienię, ale sama mogę dołożyć cegiełkę do tego, aby nasza Matka Ziemia nie topiła się w plastiku. Dlatego w moim domu główne miejsce w kuchni zajmuje dzbanek filtrujący wodę. 

Potop plastiku – plaga współczesnego świata

Wiecie, że Polacy w ciągu roku wykorzystują około 110 tysięcy ton butelek PET!? 1 tona to 25 tysięcy butelek. I tylko mała część z tego podlega ponownemu przetworzeniu. Jeśli taka butelka trafi do recyklingu można z niej wytworzyć wiele rożnych produktów – włókna i przędze np. dywanową lub dla przemysłu tekstylnego, płyty i folie np. do termoformowania opakowań, tacek, opakowań spożywczych. Jak widać, naprawdę warto pomyśleć o segregacji plastiku.

Jeśli ja, ty i twoi bliscy zaczniemy choć odrobinę dbać o naszą planetę będzie na pewno lepiej. Warto zacząć od najprostszych rzeczy – kup dzbanek filtrujący wodę dla swojej rodziny. To może być naprawdę fajny prezent dla kogoś bliskiego.

Dzbanek filtrujący – dwie pieczenie na jednym ogniu

Dzbanek filtrujący do wody to takie dwie pieczenie na jednym ogniu. Z jednej strony zaoszczędzisz na kupnie wody butelkowanej, która w takie letnie dni rozchodzi się jak ciepłe bułeczki.

Dzbanek filtrujący wodę wessper aquamax

Policz sobie ile twoja rodzina zużywa butelek wody tygodniowo, a potem miesięcznie i rocznie. Grosz do grosza i okazuje się, że inwestycja w dzbanek filtrujący zwróci się w miesiąc a nawet szybciej. Dodaj do tego czas poświęcony na zakupy i dźwiganie zgrzewek wody do domu. Jak widać same plusy.
 
Druga korzyść, to oczywiście ekologia. Dzięki decyzji o zainwestowaniu w dzbanek filtrujący wprowadzamy mniej plastiku do środowiska. Korzyść ogromna, bo taka butelka potrzebuje 350-400 lat aby rozłożyła się.

Dzbanek filtrujący Wessper AquaMax – moje spostrzeżenia

W domu posiadam Dzbanek filtrujący Wessper AquaMax. Zawsze stoi w łatwo dostępnym miejscu, nawet dla mojej dwulatki, która od małego nauczona jest picia wody. Widzi jak my rodzice sięgamy po wodę, jesteśmy dla niej jak lustro. Woda, to podstawowy napój jaki spożywamy w ciągu dnia. Nic nie gasi tak pragnienia tak jak woda z kostkami lodu.

woda przefiltrowana z lodem

Woda z dzbanka ma delikatny smak, tak naprawdę nie czuć, że jest to zwykła kranówka. Wystarczy dodać do niej listki mięty, plasterki owocu i mamy idealny drink chłodzący na upalne dni.

Filtry oczyszczają wodę z:

  • rdzy,
  • chloru,
  • metali ciężkich,

Podstawowym plusem dzbanka filtrującego Wessper jest przede wszystkim jego pojemność – aż 3.5 litra, co dla naszej rodziny jest bardzo ważne. Nie muszę co chwilę napełniać dzbanka wodą.

Cena – bo o niej również należy wspomnieć. W tym przypadku cena idzie z jakością. Dzbanek filtrujący Wessper jest dużo tańszy od popularnych na rynku markowych dzbanków, jednak niczym nie odbiega od nich. Naprawdę za tą cenę warto.

nauka picia wody

Co ważne, jest bardzo prosty w obsłudze i ma fajny, delikatny desing, który z pewnością będzie pasował do każdej kuchni. Jest lekki i poręczny, co znacznie ułatwia używanie nawet przez dzieci.

I tak jak już wcześniej mówiłam, korzystanie z dzbanka filtrującego jest eko:) Od małego pokazujemy naszym dzieciom jak dbać o ziemię i przede wszystkim jak oszczędzać.

Mam dla Was super niespodziankę!

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem dzbanka filtrującego – a uwierzcie naprawdę warto – to na hasło beztroskamama na stronie sklepu AGDmaster.com. otrzymacie aż 20% zniżki na zakup dzbanka filtrującego Wessper oraz filtrów do niego.

Warto skorzystać z takiej okazji.

Leave a Reply