Dodatkowe ubezpieczenie przedszkolaka, czy warto?

Dziecko

Dodatkowe ubezpieczenie przedszkolaka, czy warto?

Gdy urodziłam córkę, nawet nie myślałam żeby ją dodatkowo ubezpieczyć. Wiadomo, przecież jest ubezpieczona przy rodzicach. Ma opiekę medyczną zapewnioną, więc o co chodzi? I tak żyłam w błogim świecie, aż do czasu gdy córka złamała nogę mając zaledwie 1,5 roku.

Mogę otwarcie powiedzieć, że to było jeden z najgorszych przeżyć jakie mnie spotkało. Gdybym mogła, to wzięłabym ten ból na siebie. Ale tak zrobić nie mogłam, dodatkowo brzuch ciążowy prawie pod samym nosem, środek lata i fala afrykańskich upałów. Takim sposobem córka zafundowała mężowi wakacje.

Dodatkowe ubezpieczenia dziecka

Ubezpieczenie dziecka, to tak naprawdę podstawowa sprawa jaką my rodzice powinniśmy załatwić. Bo przecież chodzi tu o bezpieczeństwo dziecka, które jest dla nas najcenniejsze. Na rynku ubezpieczeniowym jest naprawdę bardzo wiele ofert, w których możemy wybierać. Warto sprawdzić wiarygodność firmy.

Bezpieczeństwo dziecka w przedszkolu i poza nim

Kiedy córka poszła do przedszkola została objęta ogólnym ubezpieczeniem, które było aktualnie w placówce. Wpłaciłam składkę, bo nigdy nie wiadomo co się stanie. Ale dopiero po fakcie zaczęłam wczytywać się w ogólne warunki ubezpieczenia i przejrzałam na oczy. Ubezpieczenie dziecka tylko po najmniejszej linie oporu. Złamanie ręki 50 zł odszkodowania, i to dopiero po zakończeniu leczenia. Przecież to jest cierpienie dziecka.

Zaczęłam szukać i znalazłam naprawdę ciekawą ofertę. Gdzie warunki są bardzo fajne i cenowo też przystępnie.

Ubezpieczenie dziecka – sama decyduje co wybrać

  • składka jednorazowa na cały rok
  • sama dobieram sobie wariant odpowiedni cenowo
  • sama mogę dobrać dodatkowe pakiety do ubezpieczenia
  • szybka wypłata odszkodowania, którą mogę przeznaczyć na rehabilitację
  • działa w przedszkolu, w domu i na wakacjach

Czy warto wydawać dodatkowe pieniądze na ubezpieczenie dziecka?
Po własnych doświadczeniach ze służbą zdrowia i kolejkami do specjalistów, wiem że warto. Warto zadbać o bezpieczeństwo dziecka w przedszkolu i poza nim. Bo przecież dzieci, to największe skarby jakie mamy, ich zdrowie jest dla nas najważniejsze. I wiem, że zrobię wszystko aby zadbać odpowiednio o ich bezpieczeństwo. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy.

Teraz wiem, ze warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie dziecka. Niby to jest jakaś dodatkowa kwota, ale zamiast przeznaczyć pieniądze na kolejną zabawkę mogę odłożyć i wykupić ubezpieczenie, wykupić bezpieczeństwo dziecka.

Leave a Reply