Jak utrzymać czystość w domu z psem?

Różności, polecane

Jak utrzymać czystość w domu z psem?

Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam! Kto z nas choć raz nie wypowiedział takiego marzenia, patrząc na swoje mieszkanie? A ile z nas mieszka pod jednym dachem z psem lub kotem? Jak wiecie, ja mieszkam z psem, członkiem naszej rodziny. Jak utrzymać czystość w takim domu? Ja szukam cały czas odpowiedzi na to pytanie.

Śmiało mogę powiedzieć, że sierść w naszym domu jest dodatkiem do wszystkiego. Znajdziesz ją na kanapie, na podłodze, w łazience, w praniu czy też na stole. Jest wszędzie, nam to nie przeszkadza.

Teraz gdy pies szaleje w salonie razem z Bąbelkiem, sierść lata w powietrzu. Staram się utrzymać porządek, jednak bałagan jest silniejszy, bo jak wiadomo robi się sam. A dodatkowo moje lenistwo jest silniejsze od wszystkiego – ale staram się jak tylko potrafię 🙂

Jak utrzymać czystość w domu z psem?

O to kilka moich trików, z których korzystam raz lepiej raz gorzej. Niezbędne będą rękawica gumowa, turbo szczotka, odkurzacz, ściereczka, rolki do ubrań i przede wszystkim dobry humor 🙂

Mokra rękawica gumowa Twój przyjaciel numer jeden

O co chodzi?
Gumowa rękawica idealnie nadaje się do ściągania sierści z ubrań czy z kanapy, na której uwielbia wylegiwać się Twój pupil. Gdy przejedziesz mokrą rękawicą po kanapie zbierzesz większość kłaczków swojego czworonoga.

Zapas rolek do ubrań

Mam wrażenie, że tylko posiadacze futrzanych domowników naprawdę doceniają wartość zwykłej rolki do ubrań. To wynalazek wart nagrody Nobla. Zawsze mam w domu ich zapas. Gdy znajomi wstają z kanapy i mają kłaczki najlepiej jest im od razu wręczyć rolkę – nie są głupi, na pewno znają jej zastosowanie.

Dobry, lekki odkurzacz z turboszczotką

Z sierścią jest tak, że nawet gdybyś odkurzała 24 godziny na dobę, to ona i tak będzie. To taki składnik naszego domostwa 🙂 Jednak odkurzać trzeba i to dość często, a worki idą jak świeże bułeczki w piekarni nad ranem. Dlatego ja mam zawsze zapas. Najczęściej kupuję je w świecie worków przez internet w atrakcyjnej cenie i do tego w dużych opakowaniach. Dzięki temu mogę zaoszczędzić własny czas w poszukiwaniu odpowiedniego worka. No i oczywiście pieniądze.

Natomiast turboszotka działa cuda na kanapach i dywanach. Choć tych drugich, w domu z psem najlepiej unikać. Jest to tylko dodatkowe miejsce do zbierania sierści i kurzu.

Jeżeli pupil uwielbia wylegiwać się na kanapie naprawdę warto zainwestować w koc i rozłożyć go na meblu. Zawsze łatwiej jest wytrzepać koc czy go uprać niż wyczyścić całą kanapę.

Dbanie o czystość psa

Częste szczotkowanie to jeden z codziennych elementów zabaw z psem. Dzięki temu w naturalny sposób redukujemy ilość spadającej sierści w mieszkaniu.
Gdy wracamy ze spaceru zawsze warto przetrzeć łapki psa z piasku, który na nich osiada.

 

Mimo tych wszystkich starań idealne utrzymanie czystości w psim domu jest niestety niemożliwe. Warto się jednak starać – nie tylko z powodów estetycznych, ale także zdrowotnych.

Jeżeli zastanawiasz się jak utrzymać czystość w domu mieszkając z psem, to dobrze trafiłaś. Na pewno znajdziesz tu kilka wskazówek. Jeżeli masz własne sposoby, to śmiało podziel się nimi w komentarzu. Wielu miłośników futrzaków zapewne się ucieszy.

6 komentarzy

 1. Aleksandra Załęska

  11 stycznia 2018 at 11:06

  Utrzymanie czystości w domu, gdzie jest pies to trudne zadanie. Przyda się dobry odkurzacz z mocną turboszczotką 🙂

  1. Agata Pęksyk

   14 stycznia 2018 at 12:30

   Do tego jeszcze mega zapas pozytywnego nastawienie do świata plus miłość do zwierząt i naprawdę nic ci nie przeszkadza. 🙂

 2. Rodzina ze Szczecina

  12 stycznia 2018 at 21:24

  W momencie zakupu psa pogodziłam się z tym ze w naszym domu już nigdy nie będzie czysto tak jak bym tego chciała.

  1. Agata Pęksyk

   14 stycznia 2018 at 12:29

   Olga – ale ile radości w domu 🙂 ta sierść jest warta wszystkiego.
   Gdy patrzę na moją Adę jak radośnie się rozwija przy psie to serce się raduje.

 3. Mom on top

  14 stycznia 2018 at 09:19

  U nas 3 psy i 4 koty, więc utrzymanie czystości to syzyfowa praca 😉

  1. Agata Pęksyk

   14 stycznia 2018 at 12:27

   Jak super 🙂 Psia i kocia chata.
   Ja mam psa i kota i dziecko roczne – to też syzyfowa praca. Staram się czasem aby nie zarosnąć sierścią i zabawkami

Leave a Reply