Konkurs

KONKURS – Wygraj smoczki ortodontyczne Chicco – zakończony

Z okazji zbliżających się Mikołajek zapraszam Was do wzięcia udziału w konkursie „Moja reakcja na dwie kreski”. Do wygrania jest zestaw dwóch smoczków firmy Chicco Physio Air, ortodontycznych, silikonowych, 0 m+, neutral. Przepięknie świecą w ciemności.

Co trzeba zrobić?

1. Należy udzielić odpowiedzieć na pytanie :
Jaka była twoja pierwsza reakcja na widok pozytywnego testu ciążowego?
Odpowiedź umieść w komentarzu pod tym tekstem lub wysyłając na adres mailowy: kontakt@beztroskamama.pl
2. Im więcej osób dołączy do konkursu tym fajniej, dlatego zaproś 3 znajomych do naszej zabawy.
3. Żeby być na bieżąco z rozwojem konkursu polub moją stronę na facebooku –> Beztroska Mama na fejsie
4. Konkurs trwa od 19 do 30 listopada 2016. Najpóźniej w ciągu 2 dni od daty zakończenia zabawy ogłoszę wyniki – na blogu oraz facebooku.

 

Konkurs zakończony 

Dziękuje wszystkim za udział. Dla nas wszystkich moment gdy dowiadujemy się że nosimy pod sercem nowe życie jest bardzo ważny – to jedna z najpiękniejszych chwil w naszym życiu. Jednak musiałam wybrać jedną osobę.

Jest to  Monika Rojewska

Od kilku dni mój test ciążowy wykazuje 2 kreski więc pytanie konkursowe jest jak najbardziej na czasie dla mnie….

 

Kiedyś myślałam, że będę idealną fit mamusią, która w ciąży będzie zadbana, aktywna fizycznie a także towarzysko i zawodowo. Myślałam, że będę jeść same ryby i warzywa aby Bobas rozwijał się zdrowo; że będę czytać do brzuszka bajki i wspólnie słuchać muzyki klasycznej, która to (podobno) tak dobrze wpływa na rozwój; że nie będę mieć mdłości a rozstępy nie będą mnie dotyczyć. Później cudowne poczęcie z małą dawką bólu i oczywiście na pewno bardzo szybko zakończone bo przecież idealny Bobas nie kazałby cierpieć idealnej mamie zbyt długo 😉

 

Od kilku dni mam nieco inne wyobrażenia…. Ogarnia mnie strach i panika – czy na pewno sobie poradzę? Czy te mdłości utrzymają się na długo? Czy znajdę siłę aby zrywać się o świcie i gnać do pracy a później na zajęcia sportowe? Czy ta ciągła, potworna senność kiedyś minie? Boję się, że prześpię całą ciążę… że nie będę miała sił na czytanie bajek do brzuszka a przy dźwiękach muzyki zasnę…  że urośnie mi tak wielki brzuch, że nie będę mogła założyć butów, schylić się, umyć włosów nad wanną, spać na brzuchu… że będą mnie męczyć bóle fizyczne, zgaga, mdłości i inne potworności…  Ogarnia mnie niechęć a nawet żal – żal, że najbliższych wakacji nie spędzimy na pieszych wędrówkach po górach jak co roku.. że na weselu u siostry będę wyglądać jak balon… że bycie sam na sam z partnerem już nigdy nie będzie możliwe… że jestem za młoda (nie jestem)… że biedna (na chleb mam, na głowę mi nie kapie)… że nie polubię Bobasa.. że rodzice daleko i sama sobie nie poradzę.. że może jednak to, że się staraliśmy od dawna wcale nie oznacza, że chcę…

 

Obawiam się, że najbliższe 9miesięcy będą owiane strachem, czarnymi myślami i wymyślaniem scenariuszy. Liczę, że otrząsnę się kiedyś z tych myśli i zacznę cieszyć się stanem ‘błogosławionym’ zgodnie z moim pierwszym, zaplanowanym idealnym scenariuszem. Może w 7. miesiącu zacznę rozczulać się na widok innych noworodków? Może w 8. pomaluję pokój  i wstawię łóżeczko? Może jednak podołam całemu wyzwaniu i pokocham całym sercem.

Może.. nie może, na pewno będę wspaniałą Mamą!

Gratuluje wygranej 🙂