Bo z Pepe raźniej poznawać świat

Biblioteczka

Bo z Pepe raźniej poznawać świat

Bardzo lubię czytać książki dzieciom, pokazywać im świat jaki nas otacza. Dzięki książkom dzieciaki mogą poczuć przygodę, rozbudować wyobraźnię i myślenie. Lubię książki również za to, że dzięki nim dziecko ma możliwość pokonania leków czy nauki czegoś nowego. Właśnie to daje nam seria książeczek Z Pepe raźniej poznawać świat od Kapitana Nauka.

Tym razem w nasze ręce trafiły dwie książeczki dla nieco starszych dzieci. Z Pepe raźniej poznawać świat, to książeczki o zdobywaniu nowych umiejętności, o pokonywaniu własnych lęków i co najważniejsze pokazują, że warto uwierzyć w siebie.

pepe jeździ rowerem recenzja

Pepe jeździ na rowerze

Książka idealnie wpasowała się w zdobywanie nowych umiejętności córki. Był to czas, gdy Ada odważyła się wsiąść na rower, do tej pory stał w garażu i jedyne co robiła to oglądała go i podziwiała.

pepe jeździ na rowerze recenzja

Wtedy razem zaczęłyśmy czytać książkę, o tym jak Pepe również zaczynał swoją przygodę na rowerze. Pepe sam wybrał się do sklepu i razem z mamą kupił odpowiedni rowerek dla niego. Nasz bohater na początku ma problemy z utrzymaniem równowagi, umiejętnością kierowania, patrzenia się przed siebie i hamowania. To dzięki niemu dziecko zauważa jak ważne jest aby się nie poddawać, że należy próbować własnych sił, a z czasem uda nam się osiągnąć cel.

Po osiągnięciu umiejętności prawdziwego cyklisty Pepe otrzymuje dyplom rowerzysty. To naprawdę świetny pomysł na motywację do kolejnych prób dziecka.

pepe leci samolotem recenzja

Pepe leci samolotem

To kolejna książka o tym, jak Pepe zdobywa nowe doświadczenie. Tym razem pierwszy raz będzie leciał samolotem. To wielkie przeżycie dla dorosłego, a co dopiero dla małego dziecka ciekawego świata. Możemy obserwować jak Pepe zapoznaje się z zasadami panującymi na lotniku i w samolocie. Dzięki temu wytrwale czeka z mamą w koleje aby wejść na pokład.

pepe leci samolotem recenzja

Na pokładzie samolotu z otwartością, jaką mają dzieci śmiało wypytuje załogę o wszystko co mieści się w samolocie. Słucha mamy i pamięta o zapięciu pasów podczas startu i lądowania.

Co dają nam książki o Pepe?

  • najważniejsze to zachęcają dziecko do samodzielności
  • pomagają w uporaniu się z emocjami
  • pomagają poznawać świat jaki nas otacza
  • pokazują, że warto dążyć do celu
  • uczą wytrwałości
  • uczą odwagi
  • pomogą zmniejszyć stres podczas poznawania nowych rzeczy czy zdobywania nowych umiejętności
  • pokazują, że warto poznawać nowe rzeczy

Po raz kolejny dziękuję Kapitan Nauka za możliwość poznania nowych książek oraz Wydawnictwu Edgard.

Szczerze polecam Wam serię książeczek o Pepe. Z pewnością spodobają się dzieciom jak i Wam.

Leave a Reply