Różności, polecane

Pozwól ojcu być Ojcem

Faceci tak naprawdę nie potrafią nic zrobić w domu. Najlepiej tylko usiąść na kanapie z telefonem i pilotem w ręku. Nawet dzieckiem nie umieją się zająć. Nie wiedzą jak ubrać je na spacer odpowiednio do pogody. Nie mają pojęcia gdzie są ubranka. Ba! Nie wiedzą nawet, w co lubi bawić się ich dziecko. Takich opowieści słyszałam bardzo wiele. Droga żono, matko – pozwól ojcu być Ojcem!

Bardzo ubolewam, gdy słyszę takie narzekania udręczonej matki. Z jednej strony jest mi po prostu jej żal, bo wiem jak ciężko jest opiekować się dzieckiem samemu przez 24 godziny. Jednak również wiem, że ta udręczona matka sama do tego doprowadziła.

Niestety, spora część kobiet chce być perfekcjonistką we wszystkim, co robi. Niestety, takie myślenie jest zgubne. Może prowadzić wyłącznie do narastającej frustracji u matki i braku chęci pomocy przy dziecku u ojca.

Mam wrażenie, że kobiety swoim zachowaniem podcinają swojemu facetowi jaja – po kawałku, ale z dużym sukcesem. Robią z niego taką dorosłą sierotę, która nie potrafi zająć się nawet własnym dzieckiem.

Matko, pozwól ojcu wychować własne dziecko

Jeżeli tylko pozwolisz partnerowi opiekować się dzieckiem na równi z tobą. Uwierz mi, on to zrobi. Tylko nie wytykaj mu każdego potknięcia. Ty jako matka, spędzasz z dzieckiem od samego początku więcej czasu. Ojciec nie będzie identycznie zachowywał się jak ty. To jest facet, on ma swój tryb myślenia. Jeśli mu na to pozwolisz, zdziwisz się. Może okazać się, że jest lepszy w niektórych kwestach od ciebie.
Co? Zazdrość się uruchomiała?

Drogi tato – też potrafisz być ojcem

Drogi tato, uwierz we własne siły. Pokaż żonie i całemu światu, że źle cię ocenia. Działaj, pozwól, aby twoja ojcowska intuicja zaczęła działać. To naprawdę nie jest takie straszne. To twoje dziecko, znasz je równie dobrze co matka. Śmiało spędzaj czas z dzieckiem od samego początku.

Bądź aktywnym rodzicem

Nie bój się reakcji otoczenia na wieść, że ty jako ojciec idziesz na urlop rodzicielski czy na urlop wychowawczy. Tutaj chodzi o twoją relację z własnym dzieckiem.

Nie musisz nikomu udowadniać, że umiesz nakarmić malucha. Słuchaj, to każdy umie. To samo tyczy się ubierania i wyjścia na spacer. Wystarczy, że posłuchasz własnego głosu serca a ono podpowie ci – Ojcu jak opiekować się własnym ukochanym dzieckiem. Masz wątpliwości?

Nie potrzebnie. Zajrzyj na Tato.Net – jest to strona poświęcona kampanii społecznej mającej na celu wspieranie ojców w byciu aktywnym rodzicem. Tam znajdziesz odpowiedzi na wiele dręczących cię pytań i bezpłatnego ebooka na początek.
Naprawdę warto poszerzyć własne umiejętności dodatkową literaturą i rozwiać wszelkie, niepotrzebne wątpliwości.

Wspólny czas = wspaniała relacja z dzieckiem

Czas, jaki poświęcisz dziecku zapulsuje w przyszłości. Dzięki temu zdobędziesz zaufanie, a często nawet przyjaźń dziecka na zawsze. Czy w wychowaniu właśnie o to nie chodzi?

To ty drogi tato możesz stać się wspaniałym towarzyszem zabaw, ciekawych i odkrywczych podróży

Uwierz w siebie, miej odwagę dziać według własnej intuicji. Stwórz tę magiczną więź z dzieckiem. To nie takie trudne.
Nie uciekaj w wir pracy i obowiązków poza domem. Wracaj z uśmiechem na twarzy do dziecka. Spędzaj z nim jak najwięcej czasu. Dziecko potrzebuję cię obok siebie tak samo, jak matki.

Nie bój się niestandardowych kroków, nie kieruj się stereotypami

Współczesny, dobry ojciec jest przy dziecku. Jest z nim podczas zabawy, kąpieli czy jedzenia. Potrafi zająć się nim tak samo wspaniale, jak matka.
Bądź świadomym rodzicem. Nie odrzucaj miłości dziecka. Pomagaj żonie, partnerce w opiece tak jak tylko potrafisz. Odciążaj ją jak najwięcej, a zobaczysz, że dziecko to wspaniała istota, która nadaje sens rodzicielstwu.

Wejdź na stronę kampanii – Tato.Net, tam na pewno znajdziesz wiele cennych informacji.