Gdy pies staje się problemem

Różności

Gdy pies staje się problemem

Pies – najlepszy przyjaciel człowieka. To stary jak świat slogan. Ale jakże prawdziwy. Nie raz słyszałam o tym, jak pies po śmierci swojego pana, siedział przy grobie. Czekał na niego… To są prawdziwe historie przyjaźni aż do grobowej deski. Jednak latem często właściciele czworonożnych przyjaciół zadają sobie pytanie – co zrobić z psem w wakacje? Często te pomysły są tragiczne w skutkach, oczywiście dla psa.

Niby tylko zwierzę, a towarzyszy całej rodzinnie w każdej sytuacji. Spędza z nimi czas, jest opiekunem dzieci. W domu rozlegają się piski radości, na spacerach nie ma końca uśmiechów i przytulasów z pupilem.

I przychodzą wakacje
Pies staje się problem,
Pies staje się kulą u nogi, bo nie wszędzie można z nim wejść
Pies zaczyna przeszkadzać
Pies to bardzo duży problem

Co zrobić z psem w wakacje?

Ludzie w takiej sytuacji wpadają na jeden pomysł. Dla nich wydaje się genialny, ale dla psa, to koniec świata. Koniec jego domu, koniec życia z rodziną, którą kochał i będzie kochał.

Ludzie mają kilka pomysłów co zrobić z psem w wakacji

  • Wywiezienie do lasu
  • Przywiązanie go do drzewa w lesie, aby nie biegł za nimi
  • Wywiezienie pod miasto, i wypuszczenie pod bramą jakiegoś domu
  • Przerzucenie przez bramę schroniska

Smutne, ale to codzienne sceny z życia zwierząt domowych w okresie wakacyjnym. Dla mnie to nieodpowiedzialność ze strony dorosłego, który ma być przykładem i wzorem do naśladowania dla dzieci. Potem, ten mały człowiek dorasta w przekonaniu, że zwierzę to przedmiot i zabawka, którą można się pobawić a gdy się znudzi wyrzucić jak śmiecia.

Niestety, zwierzę – pies przywiązuje się do swojego pana na całe życie. Taki porzucony pies będzie się błąkał przez długie tygodnie po drodze na której został porzucony. Będzie rozpaczał. Jego los może być naprawdę ciężki jeżeli na swojej drodze nie spotka ludzi o dobrym i wielkim sercu.

Latem schroniskowe klatki pękają z przepełnienia. To okres gdzie trafia najwięcej zwierząt, nie tylko psów ale i kotów. Pracownicy schroniska znajdują je pod ogrodzeniem czy też zostają przywiezione z interwencji, bo pies błąkała się po ruchliwej drodze szukając swojego pana.

Co zrobić z psem w wakacje?

To nie musi być trudne pytanie. Wystarczy się zastanowić, a na pewno znajdziemy rozwiązanie.

  • Poszukaj miejsca gdzie na plaży można wprowadzać psy.
  • Zapytaj rodzinę czy może zabrać psa do siebie
  • Zapytaj się bliskich, czy nie będzie problemu, żeby wyszli z psem na spacer, dali jeść i wodę.
  • Poszukaj hotelu dla zwierząt, to z pewnością lepsze miejsce niż kraty schroniskowych kojców.

Pamiętaj, pies to nie zabawka. Nie można go tak po prostu wyrzucić.

Leave a Reply