Recenzja klocków PLUS PLUS – ile warta jest zabawa z dzieckiem?

Testowanie

Recenzja klocków PLUS PLUS – ile warta jest zabawa z dzieckiem?

Klocki, to jedna z najlepszych zabawek edukacyjnych rozwijających kreatywność dziecka. Klocki Plus Plus są doskonałe właśnie do pracy z dzieckiem – ćwiczą kreatywność i motorykę małą. A przy okazji to my rodzice możemy spędzić czas z dzieckiem.

Klocki PLUS PLUS midi

Klocki konstrukcyjne dzięki którym zbudujemy rożne figury. Nie zawsze musi to być coś realnego. Fajnie gdy dziecko przejmuje inicjatywę i tworzy coś samodzielnie, my mu towarzyszymy – jesteśmy takim cichym obserwatorem.

Łatwy sposób łączenia, daje możliwość zabawy już najmniejszym rączkom. Producent zaleca klocki dla dzieci od 3+, jednak pod kontrolą rodzica znacznie mniejsze dzieci wykażą zainteresowanie.

Roczna córka już z zainteresowaniem przygląda się klockom, bierze do ręki (tutaj dużym plusem klocków Plus Plus midi jest ich optymalna wielkość do małych rączek). Dziecko bez problemu chwyta klocki w rączki i próbuje je ze sobą połączyć, wiadomo są to ruchy nieprecyzyjne, ale dzięki temu mały człowiek doskonali wyobraźnie i motorykę.

klocki plus plus recenzja

Prosty sposób łączenia, daje możliwość budowy zarówno płaskich jak i przestrzennych konstrukcji. Jedynym narzędziem jest dziecięca wyobraźnia. Pomagają rozwijać zdolności manualne i kreatywność u dzieci. Polecamy je także starszym wielbicielom klocków.

Razem z córkami, miałyśmy okazję przetestować dwa rodzaje klocków: PLUS PLUS oraz midi PLUS PLUS.

Klocki PLUS PLUS

Klocki PLUS PLUS, zdecydowanie są dla dzieci 3+. Wyglądem przypominają połączone ze sobą dwa plusy. Połączone tworzą trwałe konstrukcję. Łatwo i solidnie ze sobą się łączą. Na początku małe rączki mogą mieć problem z połączeniem drobnych elementów – ale właśnie tu jest rola rodzica, aby pomóc i być razem z dzieckiem.

klocki plus plus recenzja

Na początku to ja budowałam, a córka podawała mi odpowiednie kolory klocków. Dzięki czemu ćwiczyłyśmy również zapamiętywanie kolorów.
Gdy mówiłam :

Teraz będą mi potrzebne wszystkie żółte jak słońce klocki – to córka mi je wybierała.

Klocki Plus Plus – wygląd pochodzenie

Klocki Plus Plus to nie kolejne zabawki pochodzące z Chin a z Danii. Producent w doskonały sposób połączył wysoką jakość wykonania z prostotą działania w zabawie.

Klocki Plus-Plus są produkowane w fabryce w Danii, nie zawierają PVC oraz ftalanów. Klocki Plus Plus również spełniają europejskie normy bezpieczeństwa.

klocki plus plus opinie

W każdym zestawie znajdziemy elementy o jednolitym kształcie krzyżyka. Po połączeniu ze sobą elementy stabilnie się trzymają i można budować konstrukcie dwuwymiarowe jak i trójwymiarowe. Dzięki temu rodzic z dzieckiem może spędzić bardzo kreatywnie czas i rozwijać wyobraźnie.

Czy mogę je polecić?

Zdecydowanie tak. Klocki to alternatywa do wszelkiego rodzaju zabawek nafaszerowanych elektroniką i sztucznym światłem. Klocki pokazują dziecku, że można fajnie spędzić czas bez hałasu. To również wspaniały pretekst dla rodzica aby zostawić obowiązki chociaż na chwilę, usiąść na podłodze i użyć wyobraźni bawiąc się z dzieckiem.

Klocki Plus Plus to doskonały pomysł na prezent zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Klocki te, to ponadczasowa zabawa. Polecam.


Leave a Reply