Memory dzieci dla dzieci i Moje memory – recenzja gier, którym warto poświęcić czas

Testowanie

Memory dzieci dla dzieci i Moje memory – recenzja gier, którym warto poświęcić czas

Jak spędzić czas pożytecznie z dzieckiem? Chyba większość rodziców zastanawia się nad tym. W kryzysowych sytuacjach zawsze z pomocą przychodzą mi wszelkiego rodzaju układanki i gry. Ostatnio królują u nas Moje memory i Memory dzieci dla dzieci.

Ostatnie tygodnie dały mi popalić. Przez trzy tygodnie dziewczyny na zmianę chorowały! A taka sytuacja zdarzyła się pierwszy raz. Wiadomo dziecko chore, to cały dom chory, a co dopiero dójka dzieci. Na szczęście córka uwielbia zabawy logiczne i tu z pomocą przyszły mi gry Moje Memory i Memory dzieci dla dzieci. Ta ostatnia totalnie skradła moje serce.

Memory dzieci dla dzieci

memory dzieci dla dzieci recenzja

Kto z nas nie grał w Memory? Chyba każdy przynajmniej raz w życiu miał z tą grą do czynienia. Ale tak wykonaną jak Memory dzieci dla dzieci widziałam pierwszy raz. Kiedy tylko otworzyłam pudełko byłam pod wielkim wrażeniem!

Obrazki do gry zostały wykonane przez same dzieci. Rysunki przedstawiają świat taki jak widzą oczy dziecka. Przez co sama gra jest wyjątkowa i zachwyca.

memory dzieci dla dzieci recenzja

Gra składa się z 30 kartoników po 15 par takich samych obrazków narysowanych przez dzieci. Dzięki temu gra się niezwykłą przygodą w świecie fantazji.

Moje memory

moje memory recenzja

Moje Memory to 15 par zwierząt narysowanych tak, aby jak najlepiej odzwierciedlały zwierzęta w rzeczywistym świecie. Obrazki są naprawdę bardzo ładne, dzięki czemu przy okazji gry można opowiadać o tym, jak wyglądają poszczególne zwierzęta.

moje memory recenzja

Tak samo jak w poprzedniej części jest 30 kart. Kartoniki są dość grube i sztywne, dzięki czemu będą służyć dziecku przez długi czas.

Dlaczego warto grać w Memory?

  • Gra w Memory pomaga w rozwijaniu pamięci u dziecka
  • Ćwiczy spostrzegawczość malca już od najmłodszych lat
  • Jak każda gra uczy przestrzegania zasad – czekanie na swoją kolej,
  • Uczy emocji – radość z wygranej czy smutek z przegranej
  • Poprawia refleks
  • Ćwiczy małą motorykę
  • Ćwiczy koordynację ręka-oko
  • Można grać w kilka osób, dzięki czemu dziecko nabywa umiejętności społecznych

Jeśli zastanawiasz się nad prezentem dla malucha to śmiało mogę polecić właśnie Memory. Dokładnie te znajdziecie na stronie Pierwsze kroki.

Leave a Reply