Dziecko, Testowanie

Pogromca ślinianych baniek – śliniaczek-gryzaczek Cheeky chompers

Ślina tu, ślina tam. Okres nadmiernego ślinienia się dziecka przysparza o ból głowy. Jesteś gotowa do wyjścia, ładnie ubrana wyczesana, umalowana, ostatnie poprawki w lusterku i co? Mokra plama śliny na ramieniu. Znacie to?

Mniej więcej około 4 miesiąca życia niemowlaka dość mocno zaczynają pracować ślinianki. Dlatego też dziecko produkuje bardzo dużą ilość śliny. Oprócz tego zdobywa nowe umiejętności – robienie baniek ze śliny!

Bąbelek potrafi produkować je dość długo, a ile ma przy tym radości! Czasem aż podskakuje z wesołą miną jak kolejna seria ślinianych baniek wychodzi jej z buzi i ląduje na czystym ubranku.

Ile razy tuż przed wyjściem (najczęściej gdy nam się spieszyło) musiałam ją przebierać, bo chwila nieuwagi i już cały bodziak mokry. Nie wspomnę już o mojej osobie. Wystarczy na chwilkę wziąć Bąbelka na ręce i mieć całe ramie mokre.

Do tego jeszcze dochodzi zbliżający się okres ząbkowania i swędzące dziąsła. Całe łapki lądują w buzi. Naprawdę czasem nie wiem jak ona to robi. Jest to dla mnie wielką zmorą.

W domu nie ma problemu, mogę ją przebrać i po kilkanaście razy na dzień. Jednak wyjście na spacer już tak ładnie nie wygląda. W ruch poszedł śliniak, no ale nie wyglądał estetycznie na jakieś dłuższe wyjścia.

Pomocny okazał się gadżet dla niemowląt – Cheeky chompers – śliniaczek i gryzaczek w jednym.

Okazało się, że idealnie sprawdza się jako pogromca nadmiaru śliny. Wszystkie śliniane bański lądowały na nim. Bawełna z której wykonany jest śliniaczek-gryzaczek Cheeky chompers jest grupa i dzięki temu chłonna.

Bąbelek wreszcie znalazła inną rzecz niż rączki, które mogła wkładać do buzi. Co mnie bardzo cieszy ?

cheeky chompers sliniaczek gryzaczek recenzja

Silikonowa końcówka śliniaczka idealnie spełnia swoją funkcję. Bąbelek potrafi na dość długo zająć się gryzieniem śliniaczka-gryzaczka. Dzięki temu ból opuchniętych dziąseł troszkę się zmniejsza. Dodatkowo ma zawsze przy sobie, może gryźć wtedy kiedy chce. A ja nie muszę co kawałek podawać jej kolejnego gryzaka do rączki.

Wyjście na spacer już nie jest tak problematyczne, śliniaczek-gryzaczek Cheeky chompers idealnie się sprawdza. Nie dość, że jest chłonny i ubranka nie przemiękają tak szybko to do tego super wygląda jako apaszka na wietrzne dni ? Idealnie chroni przed brzydką pogodą.

Posiada zapięcie na zatrzaski które w łatwy sposób można zapiąć. Do wyboru jest kilka naprawdę fajnych wzorów, zarówno dla chłopaczka jak i dla dziewczynki.

cheeky chompers sliniaczek gryzaczek recenzja

Jeżeli szukacie fajnego gadżetu dla dziecka jak najbardziej Wam polecam. Przetestowałam i jestem bardzo zadowolona. A Bąbelek to chyba nawet jeszcze bardziej.