Testowanie

SuperZabawka MR B – testujemy termoforek na kolki

Duże czy małe dzieci mają swoje ulubione zabawki. Do przytulania, gryzienia, spania, ssania, utulania, ogrzewania. Są najlepszym lekarstwem na bóle brzuszka, kolki czy ząbkowanie. Takie idealne do kochania przez dzieci. Te wszystkie cechy posiada SuperZabawka MR B od od Lullalove! Tak, to jest możliwe.

MR B – u nas został nazwany PAN BOBEK, to połączenie milusiej przytulanki i bezpiecznego termoforku na dziecięcy brzuszek. SuperZabawka MR B poprzez swoją strukturę stymuluje rozwój dziecka i co najfajniejsze pozwala załagodzić ból brzuszka i objawy kolki.

Mr B Super Zabawka od LullaLove - opinie

Jak działa termofor w teorii?

Opis producenta:

Sekretem MR B jest wkład solny, który po zgięciu patyczka nagrzewa się maksymalnie do temperatury 54 stopni Celsjusza. Dzięki kieszeni izolacyjnej znajdującej się na plecach MR B temperatura utrzymuje się do godziny (czas zależny jest od temperatury otoczenia). Wkład ogrzewający jest wielokrotnego użytku! Po zastosowaniu wystarczy wygotować wkład według instrukcji na opakowaniu. Wkład jest nietoksyczny, bezpieczny i co najważniejsze – nie powoduje oparzeń, jak to może mieć miejsce w przypadku popularnych metod ogrzewania brzuszka suszarką lub termoforem. Przytulanka wykonana jest z miękkiego pluszu wypchanego antyalergiczną włókniną. Z boku wszyto kolorowe metki. Nóżka szeleści przy dotyku.

Mr B LullaLove - termofor z wkładem solnym

Jak udało mi się ustalić, wkład możemy dokupić na stronie producenta za około 20 zł. Więc nie musimy kupować nowego termoforku gdy wkład solny się zużyje. Jak dla mnie jest to bardzo duży plus.

SuperZabawka MR B jako termoforek przydał nam się już pierwszego dnia. Bąbelka tak bolał brzuszek że aż się cała prężyła. Od razu przetestowaliśmy działanie wkładu solnego. W praktyce okazało się to banalnie proste, wkład szybko się nagrzał. Zabawka została przyłożona do bolącego brzuszka – o dziwo Mała w miarę się uspokoiła. Na przykładzie własnego dziecka mogę śmiało powiedzieć, że termoforek działa i przynosi ulgę małemu brzuszkowi.

 

Na opakowaniu znalazły się instrukcje jak należy wykonywać masaż brzuszka małemu dziecku. Mamy, które przeżyły ból brzuszka czy też kolki u swoich maluchów doskonale wiedzą jak taka wiedza jest przydatna.

Mr B Super Zabawka opakowanie i instrukcja obsługi

Kiedy MR B dotarł do nas, pierwsze co rzuciło mi się w oczy to bardzo dokładne wykonanie. Wszystkie elementy zabawki trzymały się mocno. Piękna kolorystyka, idealna dla najmłodszych dzieci. Wiadomo, że niemowlaki na początku widzą tylko kontrastowe barwy i to właśnie z takich kolorów powstał MR B – biały, czarny i czerwony – moje ulubione kolory 🙂

Kontrasty, metki i szeleszczące nóżki tworzą razem fajną zabawkę dla dziecka. Jak się okazało, moje dziecko dopiero zaczynające zwracać uwagę na zabawki od razu wodziło oczami za kontrastową zabawkąę. Na razie próbuje chwytać rączkami Mr B, kiedy jej pomogę i włożę do rączki szeleszczącą nóżkę MR B z zaciekawieniem nasłuchuje wydawanych dźwięków. MR B pełni funkcję nie tylko zabawki, ale także przytulanki, która towarzyszy nam na każdym spacerze czy w podróży. Bez wkładu solnego jest leciutka i Bąbelek bez problemu może ją szturchać i przepychać, a mięciutki materiał z którego jest wykonana jest miły w dotyku i niepodrażania delikatnej skóry niemowlaka.

Bąbelek z przytulanką w foteliku

Dodatkowo MR B pełni u nas funkcję pacynki 🙂 Idealnie się do tego nadaje. W miejsce wkładu solnego wkładam rękę i ruszam zabawką mówiąc do Bąbelka, co sprawia mu dużo radości. A uśmiech na twarzy dziecka jest dla mnie najważniejszy.

Mr B w samochodzie

MR B jest stałym towarzyszem na spacerach czy podczas dłuższej podroży samochodem. Dzięki temu że jest giętki mogę go wszędzie schować – nawet do własnej torebki.

Spacer z Adą, Mr B i Duchem

Termoforek przytulanka

Zalety SuperZabawki MR B według producenta:

  • wkład ogrzewający wielokrotnego użytku
  • kontrastowe kolory (biel, czerń, czerwień) stymulujące wzrok niemowlaka
  • kolorowe metki oraz szeleszcząca nóżka
  • lekki, rączki i nóżki łatwe do chwytania oraz gryzienia
  • rączki i nóżki mają grubość podobną do grubości pępowiny – dzięki temu dziecko intuicyjnie potrafi je złapać
  • wyprodukowany w całości w Polsce
  • tkaniny posiadają certyfikat Bezpieczny dla Dziecka.

Dużym plusem Super Zabawki MR B są jej kontrastowe kolory i szeleszczące elementy, które stymulują prawidłowy rozwój zmysłów niemowlaka.

Kolejnym plusem jest również to, że produkt został w całości wykonany w Polsce. Spełnia wszystkie wymagania dyrektyw UE. A więc jest całkowicie bezpieczny dla mojego dziecka. A a to jest dla mnie najważniejsze.
Dwie gwiazdy - Ada i Pan Bobek
Wkład Mr B LullaLove

Mr B Super Zabawka od LullaLove - recenzja

Serdecznie dziękuje Magazynowi SuperMama oraz firmie Lullalove za przekazanie MR B do testów.