Rysuję i zgaduję razem z Kapitanem Nauką – recenzja

Testowanie

Rysuję i zgaduję razem z Kapitanem Nauką – recenzja

Rysuje i zgaduję, to bardzo fajna seria zabaw edukacyjnych dla przedszkolaka od Kapitana Nauka. Trzy teczki skrywają masę frajdy. W każdej znajdziemy 100 zabaw edukacyjnych dla dzieci w wieku 4-6 lat.

Każda część, to zestaw rozwijających zabaw, które znajdują się w książeczce jak i na kartach wielokrotnego użytku. W zestaw wchodzi również mazak suchościeralny, który moja córka uwielbia. Królik Kazik razem z robotem Eliotem i koparką Barbarą wprowadzają dzieci w świat edukacji poprzez zabawę.

recenzja rysuję zgaduję kapitan nauka

Rysuję i Zgaduję dla chłopca i dziewczynki

Seria ,,Rysuję i Zgaduję” z pewnością jest idealnym prezentem dla dziewczynki jak i dla chłopca. Mogę powiedzieć, że uniwersalność zestawu to duży plus. Zestaw z pewnością da początek kreatywnym zabawom dzieciom.

W środku znajdziemy zbiory ćwiczeń dla każdego dziecka, bez podziału na płeć. Forma zabaw we wszystkich teczkach bazuje na tej samej podstawie, a różni się bohaterem, który przeprowadza dziecko przez gry i zabawy. Dzieciaki przy okazji zabaw poznają liczne ciekawostki, takie jak nazwy kwiatów, drzew, roślin, planet – to co przydaje się na późniejszych etapach nauki. 

recenzja rysuję zgaduję kapitan nauka

Co da dziecku Kazik, Eliot i Barbara?

Trójka bohaterów od Kapitana Nauki z pewnością dostarczą masę kreatywnej zabawy. Ale nie tylko to. Bo nie od dziś wiadomo, że przez zabawę dziecko najlepiej utrwala wiadomości.

Korzyści z wykorzystania zestawu z dzieckiem:

  • dziecko rozwinie kompetencje i umiejętności,
  • nauczy się logicznego myślenia,
  • pomoc w nauce liczenia,
  • ćwiczenia rozwijające grafomotorykę – a z tego co obserwuję, dzieci już od najmłodszych lat mają duże problemy z prawidłowym pisaniem, więc zestaw idealny dla maluszków rozpoczynających przygodę z pisaniem,
  • ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości.
recenzja rysuję zgaduję kapitan nauka

Jako mama dzieci zaczynających przygodę z edukacją, z przyjemnością sięgam po propozycje od Kapitana Nauki. Wiem, że to solidna porcja wiedzy przełożona na ekscytującą zabawę dla dziecka. Wiem, że najlepiej jest sięgać po pomoce naukowe w formie zabawy, bo wtedy dzieciaki z przyjemnością wchodzą w świat, który im podsuwamy.

Jeżeli szukasz fajnego i ciekawego sposobu na spędzenie kreatywnie czasu
z dzieckiem, to polecam Wam serię Rysuję i zgaduję.

Leave a Reply