Top 5 tekstów września, czyli co ominęło Cię w blogosferze

Różności

Top 5 tekstów września, czyli co ominęło Cię w blogosferze

Nie wiem kiedy skończył się wrzesień. Nie wiem jak Wam, ale ja mam wrażenie, że czas jakoś za szybko leci. Bąbelek tak szybko wyrasta z malutkiego noworodka na co raz bystrzejszą dziewczynkę. Tak jak w moim życiu tak i w blogosferze czas zleciał i stała się ona bogatsza o kilka wartościowych artykułów. O to moja lista Top 5 tekstów września.

 

To nie jest wpis dla idealnych matek. 

Z Anią i jej blogiem Smaki macierzyństwa zetknęłam się już jakiś czas temu – zostałam u niej na stałe. Wrzesień zaowocował u niej tekstem inspirowanym przez czytelniczkę, która miała dość swego macierzyństwa. Bo macierzyństwo nie jest kolorowe, my matki nie jesteśmy codziennie wylansowane niczym modelki z katalogów. Zajrzyj do Ani, a zobaczysz, że nie tylko Ty miewasz kryzysy. Nawet w moim beztroskim świecie one się pojawiają.

Toksyczne znajomości

Macie wrażenie, że niektórzy ludzie (znajomi, przyjaciele a nawet rodzina) wyciągają z Was energię? Obcinają skrzydła w rozwoju zamiast motywować i dać kopniaka do przodu? Nie wiesz jak to jest, ale po spotkaniu z nimi czujesz się ciężki, brak Ci weny? Tak, to są toksyczni znajomi – więcej poczytasz o takiej relacji u Nikodema – Słowo na A. Ja zostałam na dłużej u niego, kto wie może i Tobie się spodoba.

Wyniki badań mówią jasno – forma naszych dzieci jest coraz gorsza

Monika z Bebe talent przedstawiła nam wyniki sprawnościowe współczesnych dzieci zestawione z wynikami sprzed kilku lat. Zawsze myślałam, że dzieci to wulkan energii. Niestety wyniki badań i ich prognozy są przerażające. Naprawdę dają dużo o myślenia – nam rodzicom, którzy jesteśmy pierwszymi bohaterami dla naszych dzieci. To czego od nas się nauczą będzie procentować w ich przyszłości. Zadbajmy o nią.

Dziecięce lęki, jak pokonać lęk u dziecka?

Wstajesz co kilka minut w nocy do płaczącego dziecka? Bo nam się zdarza. Powód to bolesne ząbkowanie i nowe sytuacje, miejsca i osoby spotkane w ciągu dnia. Bąbelek źle reaguje na nowe sytuacje, po prostu boi się ich. W nocy je przeżywa, dlatego czasem budzi się z krzykiem. Jest mała, ale i większe dzieci boją się wielu sytuacji – pójście do żłobka czy rozstanie z mamą, z którą spędzało do tej pory całe dnie. Polecam Wam artykuł na blogu Jaśkowe Klimaty, może znajdziecie rozwiązanie jak pokonać lęk u Waszego maluszka.

Co tam mamy na dole? Jak rozmawiać z dziewczynkami (chłopcami też) o ich intymności opowiada Karolina Piotrowska, Mamaseksuolog.

Motylek, kwiatuszek, gniazdko a może myszka? Jak rozmawiać z dziećmi o intymności? Wielu rodziców zadaje sobie to pytanie. Trafiając na tekst na blogu 5Razones wiedziałam, że trafi na moją wrześniową listę. Jest napisany przez mamę seksuolog, więc ona wie najlepiej jak podejść do tematu. Ja mam czas na przygotowanie się do takich rozmów – a Ty?

 

A czy Ty trafiłaś na linki warte polecenia innym?
Jeżeli tak, to podziel się nimi tu z nami. Inni też z chęcią poczytają i sprawdzą co słychać w blogosferze.

Życzę Wam miłej lektury przy kawie, dajcie znać czy moje perełki też wpadły Wam w pamięć.

9 komentarzy

 1. Gosia

  9 października 2017 at 15:09

  Dzięki piękne ☺

 2. Niko Nikodem Sadlowski Sadłows

  9 października 2017 at 20:40

  Wow Dziekuję.AVE

  1. BeztroskaMama

   10 października 2017 at 11:30

   Lubię do Ciebie zaglądać, a tekst który polecam jest ekstra.

   1. Niko Nikodem Sadlowski Sadłows

    31 października 2017 at 20:49

    Czaaad

 3. Pau - 5razones

  11 października 2017 at 10:53

  Dziękuję za podanie mojego i Karoliny tekstu dalej.

 4. Markotny

  12 października 2017 at 18:39

  Ludzie wyciągają nie raz energię pieniądze i czas… Ale co zrobić? Tylko mozemy się odwrócić i iść dalej.

  1. BeztroskaMama

   12 października 2017 at 19:17

   Dokładnie, tylko czasem nie mamy na tyle siły aby się odwrócić i iść dalej… Często jest to ktoś z naszego bliskiego otoczenia

 5. Katarzyna Zarówna

  26 października 2017 at 10:09

  Fajne tematy, nawet dla mnie, która nie ma dzieci 🙂 Toksycznych osób spotkałam parę w swoim życiu – przykre doświadczenie!

Leave a Reply