Mama też kobieta

Różności

Mama też kobieta

Bywają takie momenty w życiu, że mamy dość wszystkiego. Przemęczenie, brak snu, stres życia codziennego sprawiają, że ciężko jest nam otworzyć oczy rano i spojrzeć pozytywne na dzień, który jest przed nami. W takie dni, zbieram wszystkie siły i zaczynam dzień rozmową sama ze sobą. Mówię, że dziś jest mój dzień i czas na zrobienie czegoś dla siebie.

Macie też tak?

W takie dni, nie mam ochoty na nic. Niestety, trzeba wstać, wyjść do dzieci, do pracy i funkcjonować jakoś. Na taką chandrę mam sposób. To znak, że potrzebuję czasu dla siebie, aby zregenerować głowę i zacząć działać na normalnych obrotach.

Klucz na pokonanie chandry

  1. Spacer po lesie jest dobry w każdą porę roku. Cisza jaka tam jest pozwala na przemyślenie wielu spraw siedzących w głowie. Pozwala na wyciszenie i wyłączenie się z aktualnej sytuacji. Pobyt na łonie natury pomaga w uspokojeniu i nabraniu dystansu do całego otaczającego nas zamieszania.
  2. Rower. Rower to jest to, co kocham bardzo. Uwielbiam długie wyprawy rowerowe. Intensywnie spędzony czas sprawia, że od razu jestem taka lżejsza i mam większy dystans do siebie.
  3. Czas dla siebie, na coś przyjemnego, czyli wizyta u kosmetyczki – chociaż w obecnej chwili to zły przykład. Lockdown daje nam ostro popalić i chyba wszyscy mamy dość tego wszystkiego, co dzieje się dookoła nas. Nawet do fryzjera nie ma jak pójść. Domowe farbowanie włosów z własnego doświadczenia odradzam, chyba że macie znajomą fryzjerkę i możecie zaszaleć i zrobić domowy zakład fryzjerski 🙂
  4. Zakupy! To jest to, co lubię bardzo ale tylko w wersji online 🙂 Lubię ten komfort, gdy mogę w zaciszu własnego domu spokojnie przejrzeć co ma do zaoferowania sklep. Mam swoje ulubione kosmetyki, zapachy które z łatwością mogę zamówić na stronie sklepu, czy u konsultantki. Mam pewność, że to jest to, co lubię i z pewnością nie kupię kota w worku. A moment kiedy otwieram paczkę powoduje moc euforii, która od razu poprawia humor.
  5. Wyjście na kawę czy spacer z koleżanką. Obecnie możemy pójść na kawę na wynos do parku i tam poplotkować. Ale wyjście takie bez dzieci. Okazuje się, że to bardzo trudne do wykonania w czasach gdy wszystko zamknięte łącznie z przedszkolami i żłobkami. Ale dla chcącego nic trudnego, zawsze można pokombinować i wyrwać się z domu choć na chwilę.
  6. Czas spędzony z książką. Tak, książka i kawa, to idealne połączenie – oczywiście należy do tego dodać ciszę dookoła.
avon herstory opinie

Czas dla mamy, to ważny element równowagi.

Mama, to również kobieta, która potrzebuje chwili tylko dla siebie. Mimo, że często właśnie ukrywamy takie potrzeby, bo wiadomo, że rodzina jest najważniejsza.

Jednak rodzina również powinna zauważyć w mamie kobietę, która potrzebuje chwili dla siebie. Czasu tylko dla siebie, najlepiej po prostu postawić ją przed faktem dokonanym, zaparzyć kawę, bo zazwyczaj odpowiada, że wszystko jest ok – tak już my mamy mamy 🙂

Leave a Reply