polecane, Różności

Wróżby i zabawy andrzejkowe, które pokochają Twoje dzieci

Listopad jest takim nietypowym miesiącem. Wita nas nostalgią nad grobami bliskich a żegna wspaniałą zabawą andrzejkową. Jest to zabawa nie tylko dla dorosłych ale i dla dzieci. Pamiętam jak sama z zaciśniętymi rękoma patrzyłam na skórkę jabłka ? 

Wróżby andrzejkowe dają nam rodzicom wiele możliwości na wspaniałe spędzenie czasu z naszymi pociechami. Możemy zapewnić im niesamowite atrakcje, które na pewno zostaną im w pamięci na długie lata. Dlatego zrobiłam własne zestawienie wróżb i zabaw andrzejkowych dla dzieci, które sama pamiętam z dzieciństwa. Do tej pory wspominam je z uśmiechem – może i kiedyś moje dziecko, jak podrośnie będzie wspominało je z radością.

Wróżby andrzejkowe dla dzieci

Wyścig butów

Myślę, że to jedna z najbardziej popularnych wróżb andrzejkowych dla dzieci. Chyba najfajniejsze w niej jest to, że potrzebujemy tylko własnych butów ? Dzięki wróżbie dowiecie się, kogo marzenie się spełni, a kto będzie musiał poczekać.

Do zabawy będziemy potrzebować po jednym bucie od każdego z uczestników. Zasada jest prosta – od najbardziej oddalonego miejsca od drzwi na sali zaczynamy układać buty. Jeden za drugim tak, żeby but dotykał buta. Buty ustawiamy wzdłuż ściany, w kierunku drzwi. Te z końca “kolejki” przekładamy na początek. Tej osobie, której but pierwszy dotrze do wyjścia i przekroczy próg, spełni się największe marzenie.

Wróżba z jabłkiem

Andrzejkowa wróżba, do której potrzebujesz jedynie skórki od jabłek! Dzięki niej mamy szansę dowiedzieć się kim w przyszłości będzie nasz ukochany ?
Potrzebujemy dużych jabłek i obieraczkę. Jabłka obieramy, a skórki z jabłek rzucamy za siebie. Z kształtów powstałych ze skórki jabłka próbujemy zgadnąć literę początkową imienia przyszłego narzeczonego.

Serce andrzejkowe

Do tej wróżby andrzejkowej dla dzieci potrzebujemy:

  • kolorowy papier
  • nożyczki
  • długopis – szpilka

Z papieru wycinamy serce. Na jednej stronie wypisujemy imiona dziewczynek i chłopców. Potem odwracamy serce zapisaną stroną do dołu i przekłuwamy je igłą. Imię, na które natrafimy należy do naszego przyszłego ukochanego/ukochanej. Jeżeli nie przekłujemy żadnego, to oznacza, że na miłość trzeba jeszcze poczekać.

Andrzejkowa wróżba z rurek

Podczas wróżby za pomocą rurek możemy sprawdzić czy nasza przyjaźń przetrwa lata? Dzięki tej wróżbie masz szanse się przekonać.

Do zabawy będziemy potrzebować kilku podpisanych rurek i miski z wodą.
Do miski z wodą wrzucamy rurki, robimy to dość delikatnie. Te rurki które się połączą oznaczają przyjaźń na długie lata.

 

Spędzenie w taki sposób czasu z dziećmi gwarantuje ubaw po pachy 🙂 A przede wszystkim łączy, mamy wspólne wspomnienia i razem możemy się powygłupiać. A zabawa najbardziej nas przybliża do siebie.

Ważne, aby wytłumaczyć dziecku, że to tylko andrzejkowa zabawa 🙂

Andrzejki Andrzejkami 🙂 Potem nadchodzi wielkimi krokami Mikołaj. Macie już prezenty dla swoich dzieciaczków? Jeżeli macie dylemat co do wyboru to polecam Wam moją propozycję prezentów dla rocznego dziecka – KLIK 

Znacie może jakieś inne zabawy andrzejkowe? Nie koniecznie dla dzieci? 🙂
Chętnie zapoznam się z nimi 🙂 Piszcie w komentarzach.