Ciężarna w samochodzie – adapter do pasów dla kobiet w ciąży

Ciąża

Ciężarna w samochodzie – adapter do pasów dla kobiet w ciąży

Bez samochodu nie wyobrażam sobie poruszania się. Z każdym dniem ciąży powiększał się mój brzuch a podroż stała się niewygodna. Dlatego w ramach bezpieczeństwa zaopatrzyłam się w adapter do pasów dla kobiet w ciąży.

Każda ciężarna na pewno odczuwała to samo co ja, czyli uwieranie pasa biodrowego w brzuch. Pojawia się pytanie zapinać czy nie zapinać pasa. Co jest bezpieczniejsze?
Wiele z nas wie, że wg kodeksu drogowego kobieta w ciąży nie ma obowiązku zapinania pasa. Dla mnie to był mało przekonujący argument aby tego nie robić.

Jaką więc decyzję podjąć?

Szukałam różnych rozwiązań. Tyle mówi się o bezpieczeństwie kobiet w ciąży, ale czy któraś z Was słyszała o adapterze do pasów dla kobiet w ciąży? Ja już tak. Naprawdę polecam wam ten gadżet. Montaż takiego adaptera jest łatwy nawet dla dziecka.

Adapter do pasów dla kobiet w ciąży – co to jest?

Jest to specjalna nakładka, którą kładzie się na siedzeniu. Z tyłu zapinasz pas przymocowany do nakładki i ściągasz tak aby nie przesuwała się po fotelu. Z przodu posiada jeszcze jeden zaczep na zatrzaski.

BeSafe - adapter do pasów dla kobiet w ciąży

BeSafe – adapter do pasów dla kobiet w ciąży

Jak działa ?

Siadasz na fotelu z adapterem, zapinasz pas. Między nogami masz zaczep do którego przypinasz pas biodrowy. W razie nagłego hamowania siła nacisku rozkłada się na udach i biodrach. Dzięki temu pas nie naciska na brzuch. Dziecko jest bezpieczne.

Mała rzecz a ile daje.

Fajne, że taki gadżet można wypożyczyć za małe pieniądze. Warto poszukać w internecie i w sklepach z akcesoriami dla dzieci w Waszych miastach.

A Ty jakie masz doświadczenie z pasami w ciąży? Zapinasz czy też nie?

Jeżeli spodobał ci się artykuł zapraszam do zostawienia komentarza. Miło mi będzie również jak polubisz mojego bloga na FB 🙂

Leave a Reply