Aktywnie z dzieckiem – Jura Park Bałtów

Miejsca

Aktywnie z dzieckiem – Jura Park Bałtów

Wycieczki z małymi dziećmi są możliwe. Właśnie tutaj chcę Wam to pokazać. Spędzić czas aktywnie można nawet z dwulatką i niemowlakiem w chuście. Ostatnio udało nam się spędzić bardzo fajnie czas w Jura Parku Bałtów, to był naprawdę bardzo aktywny dzień.

Do Jura Park Bałtów mamy z domu około 100 kilometrów, a dzięki voucherowi od Prezent Marzeń mogę pokazać wam niesamowite miejsce dla całej rodziny. To strzał w dziesiątkę! Tutaj nikt nie będzie się nudził, a na wycieczkę po Bałtowie należy przeznaczyć cały dzień.

wycieczka po bałtowie

Coś dla dużych dzieci i tych małych

W Bałtowskim kompleksie znajdziecie rozrywkę dla każdego członka rodziny. Znajduje się tutaj – Park Dinozaurów, Park Rozrywki, Zwierzyniec, Ośrodek Jeździecki, Park Miniatur, Prehistoryczne Oceanarium i Wioska Czarownic.

Tyle atrakcji dla małych i dużych, że hej!

Park rozrywki

Na terenie Jura Park Bałtów jest miasteczko rozrywki, znajdują się tutaj atrakcje dla małych i dużych.

bałtów plac zabaw

Moja Ada, jako dwulatka korzystała głównie z atrakcji w miasteczku rozrywki- z dmuchanych zjeżdżalni, pomieszczeń z kulkami i zjeżdżalniami. Frajdę sprawiło jej też pływanie łabędziem po stawie – a najbardziej to, gdy z tatą byli holowani do brzegu bo wysiadł akumulator 🙂

Dla tych nieco większych dzieci są gigantyczne zjeżdżalnie, tor z gokartami czy jazda rolercosterem!

rollercoaster bałtów

Standardowo oprócz samych dinozaurów na terenie parku znajdują się bardzo fajne place zabaw. Znajdą tutaj coś dla siebie małe dzieci – np, wykopaliska w piaskownicy jak i większe dzieciaki.

Dzieciaki mogą bawić się na placu, a rodzice w tym czasie mają chwilę na złapanie oddechu odpoczywając wygodnie na zacienionych ławeczkach przy stoliku.

Jura Park Bałtów – powrót do czasów dinozaurów

Dinozaury! To tak naprawdę główna atrakcja dla dzieci. Chyba większość dzieciaków ma w pewnym momencie zajawkę własnie na prehistoryczne stworzenia.

Tutaj znajdziemy prawie wszystkie gatunki tych gadów i to w realnych wymiarach! Ich rozmiar robi wrażenie nawet na dorosłym.

bałtów dinozaury rozmiar

Wzdłuż blisko kilometrowej ścieżki dydaktycznej znajduje się blisko 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Cała trasa została podzielona na okresy geologiczne, dzięki czemu możemy chronologicznie poznawać burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie.

bałtów okresy geologiczne

Już na samym wejściu można zauważyć ślady tych wielkich gadów.

ślady dinozaurów bałtów

Trasa zwiedzania jest łatwo widoczna, bo oznaczona wielkimi śladami dinozaurów.

Jura Park Bałtów – miejsce przyjazne dla mam z małymi dziećmi.

Jako mama podróżująca z niemowlakiem, przede wszystkim zwracam uwagę na zaplecze sanitarne takich obiektów. Na terenie kompleksu znajdują się miejsca, gdzie bez problemu można wygodnie przewinąć dziecko na przewijaku.

Karmisz piersią? Tutaj znajdziesz specjalne pomieszczenia gdzie w spokoju, przyjemnym chłodzie i na wygodnym fotelu nakarmisz maluszka! Za to cały kompleks ma ode mnie przeogromnego plusa.

Safari jak w Afryce

Marzysz o safari? Chcesz poczuć się jak w Afryce? Jeśli tak, to już teraz możesz spełnić swoje marzenie lub własnego dziecka!

W Jura Park Bałtów jest możliwość przejechania się prawdziwym akermańskim autobusem na Safari.

Zwierzyniec Bałtowski to malowniczy park safari, w którym znajdziesz kilkadziesiąt gatunków zwierząt zarówno tych rodzimych jak i egzotycznych przedstawicieli innych kontynentów. Możemy je obserwować na wyciągnięcie ręki. Od przewodnika dowiecie się wiele ciekawostek o zwyczajach tutejszych zwierząt.

bałtów safari zwierzęta blisko

Takie małe safari spodoba się nie tylko dziecku. Zwierzęta podchodzą do autobusu, można je zobaczyć z bliska. Nie są to lwy czy żyrafy, ale jelenie czy emu z pewnością wystarczą aby zachwycić dzieciaki.

bałtów safari karmienie zwierząt

Park Miniatur

Polskie zamki w miniaturze, to naprawdę piękny widok. Park miniatur uformowany został na kształt Polski, o powierzchni ok. 1 hektara z zaznaczonymi głównymi rzekami, jeziorami, krainami geograficznymi, Znajdziesz tutaj aż 48 zamków w skali 1:25. Park miniatur to świetna mała wycieczka po Polsce.

bałtów park miniatur

Sabatówka

Stań oko w oko z czarownicą! Tutaj dzieciaki mogą pokazać swoją odwagę 🙂 Czarownica Hogata doskonale wprowadzi w świat magi. A dla tych odważniejszych dzieci czeka tunel odwagi.

czarownica Hogata i sabatówka bałtów

Jako osoba lubiąca zwiedzać nowe miejsca, chcę pokazać, że z małym dzieckiem można spędzić aktywnie czas. TUTAJ znajdziecie inne nasze wyprawy.

Wakacje w pełni, takich miejsc jak Bałtowski Jura Park jest bardzo wiele na mapie Polski. Zajrzyj do katalogu Prezent marzeń a z pewnością znajdziesz coś dzięki czemu spędzisz aktywnie czas z dziećmi.

Leave a Reply