DIY – rączka odbita w masie solnej, czyli idealny prezent dla dziadków

Różności, HERO

DIY – rączka odbita w masie solnej, czyli idealny prezent dla dziadków

Oczy pełne radości i uśmiech na twarzy. Uścisk dłoni dający otuchy podczas trwogi. Tymi krótkimi zadaniami można opisać dziadków, którzy stają się pierwszymi naszymi przyjaciółmi. Styczeń to ich miesiąc. Co roku zastanawiamy się jaki prezent wręczyć dziadkom. My w tym roku z Bąbelkiem postawiłyśmy na mały, symboliczny, ale za to pamiątkowy prezent. Dlatego w tym roku masa solna pomogła nam w wykonaniu odcisku małej rączki.

Mogę powiedzieć, że to jest pierwszy prezent Bąbelka dla dziadków. W tamtym roku byłyśmy jeszcze w szpitalu i inne rzeczy siedziały nam w głowie. A na blogu pojawił się już wykonany wcześniej wpis z propozycją prezentu dla dziadków. Były to gotowe plakaty do druku KLIK

Prezent od serca – rączka odbita w masie solnej

W tym roku nadrabiamy zaległości, bawiąc się masą solną. To naprawdę jej się podobała. Bąbelek aż piszczała, żeby maczać łapki w masie solnej. Gorzej było jak chciała ją zjeść. Moje dziecko to straszny obżarciuch, je wszystko co wpadnie jej w łapki.

Dziś podzielę się z Wami naszym prezentem. Mam nadzieję, że dziadkowie nie zajrzą tutaj przed wręczeniem, bo z niespodzianki nici.

Wykonanie masy solnej jest banalnie proste, nawet dla małego dziecka. Musi być tylko zdecydowanie większe od mojej córki ? Gwarantuję Wam, że przy tworzeniu masy solnej na pewno dzieciaki będą miały niesamowitą frajdę. I oczywiście my rodzice razem z nimi, bo nic tak nie łączy z dzieckiem jak wspólnie spędzony czas.

Jak zrobić masę solną

Składniki na masę solną

 • szklanka mąki ziemniaczanej
 • szklanka soli
 • szklanka wody
 • miseczka

Wykonanie masy solnej

Mąkę i sól wysypujemy do miseczki i mieszamy dodając stopniowo wodę, aby masa była jednolita. I to wszystko z całego procesu tworzenia masy solnej.
Z takiej masy możemy tworzyć różne figurki. Ja zrobiłam płaskie koło i odbiłam rączkę córki pośrodku. Ada miała przy tym naprawdę fajną zabawę.
Na górze nożem wypisałam imię i rok.

Masę solną trzeba suszyć w piekarniku w temperaturze około 70 stopni, aż będzie sztywna.
Po wystygnięciu masy solnej można jeszcze poprawić napis kolorowym mazakiem i prezent od serca dla dziadków gotowy ?

4 komentarze

 1. Mom on top

  18 stycznia 2018 at 15:05

  Super pomysł i niewielkim kosztem, a do tego po sklepach nie trzeba biegać 😉 Podoba mi się 🙂

  1. BeztroskaMama

   18 stycznia 2018 at 16:36

   A mając małe dziecko, z którym ciężko się ruszyć z domu to dodatkowy plus 🙂

 2. Zołza z kitką

  18 stycznia 2018 at 18:42

  Pomysł faktycznie świetny – bardzo żałuję, że wcześniej na niego nie trafiłam 😉

 3. momenty z życia

  21 stycznia 2018 at 22:53

  Bardzo fajny pomysł

Leave a Reply