Różności, polecane

Idiotyzm ludzki nie zna granic

Macie czasem takie sytuacje w życiu, które podnoszą wam ciśnienie w 5 sekund? Ja z reguły jestem spokojną osobą i bardzo ciężko jest mnie wyprowadzić z równowagi. A jednak idiotyzm ludzki nie zna granic! I pewnego dnia wyglądając z okna dosłownie w 5 sekund ciśnienie skoczyło na maksa!

To będzie krótki wpis o tym jacy ludzie potrafią być beznadziejni w swoim zachowaniu. Przykre jest to, że takie sytuacje się dzieją i akurat przytrafiła się mnie. Przykre jest również to, że dorośli ludzie postępują w tak brzydki sposób! Jaki oni dają przykład swoim dzieciom? Jednym słowem porażka.

Ale do rzeczy. O co mi w ogóle chodzi?

Obecnie chyba w każdej gminie, tej dużej i małej, śmieci są segregowane i odbierane od mieszkańców. Jest to normalna sytuacja. A jednak okazuje się, że nie. Są jeszcze ludzie, którzy tego nie rozumieją i potrafią wyrzucać śmieci – i to innym pod domem!!!

Wyobrażacie sobie to?

Ja do tej pory nie. Uwierzyłam w to, gdy wyjrzałam przez okno a tam sterta worków z śmieciami!
Tak, dobrze słyszysz – sterta śmieci przed twoim domem!

Niestety nie zauważyłam sprawcy. Gdy wyjrzałam przez oknom już nikogo nie było, tylko te śmieci.

Zastanawia mnie jak ludzie potrafią być beznadziejni. Zero jakiegokolwiek myślenia i cywilizacji. O kulturze już nie wspomnę. Naprawdę, idiotyzm ludzi nie zna granic. Przecież wystarczyło by posegregować odpowiednio śmieci i wystawić przed ”własną posesję” do odbioru przez firmę komunalną. Ale nie. Łatwiej jest podrzucić komuś pod ogrodzenie, więcej frajdy i adrenaliny jest przy tym.

Teraz wiem, że takie postępowanie jest karalne i to dość wysoko. Warto zadzwonić w takiej sytuacji na policję i zgłosić zdarzenie. Jednak ja nie widziałam nikogo.

Kawa tego poranka nie była więc mi potrzebna. Obyło się bez. Naprawdę, dojście do siebie po tej sytuacji zajęło mi trochę czasu, a i tak cały dzień miałam zepsuty.

Całe szczęście, że po moim telefonie gmina wysłała samochód po te nieszczęsne śmieci. Jednak niesmak po tej całej śmieciowej akcji pozostał.

Idiotyzm ludzi nie zna granic. Tak mogę skwitować całą tą sytuację.