Witaj, Wiewiórko! Sensoryczna książeczka dla malucha

Różności

Witaj, Wiewiórko! Sensoryczna książeczka dla malucha

Książek nigdy za wiele – taką wyznaje zasadę 🙂 Więc każda nowa książka jest u nas mile widziana, tym bardziej gdy są to książeczki dla małych czytelniczek.  Dlatego z przyjemnością polecam Wam kolejne nowinki w książkowym świecie dziecka. Tym razem do kolekcji dołączyła sensoryczna książeczka od Kapitana Nauka, Witaj Wiewiórko!

Witaj, wiewiórko! Książeczka sensoryczna

Witaj, Wiewiórko! to kolejna książeczka z serii Dotknij Natury Kapitana Nauki. Poprzednie część o Zajączku i Żabce możecie zobaczyć na blogu TUTAJ.

witaj wiewiórko kapitan nauka opnie

Witaj, Wiewiórko, to piękna książeczka opowiadająca o rodzinie wiewiórek, w której urodziło się trzech synków. Strona za stroną dziecko poznaje magiczny świat przyrody. Widzi jak rodzice uczą swoje dzieci, tego co powinna wiedzieć i potrafić każda wiewiórka. Pokazują jak wygląda prawdziwy świat i jak mają chronić się przed niebezpieczeństwem jakie może czaić się za każdym krzakiem.

Pokaż dziecku sensoryczne miejsca na stronie, poznawaj razem z maluszkiem, a na pewno pokocha książeczkę. Właśnie to lubię w tej serii! Dziecko może dotykać palcem stron książki, które mają różną strukturę, dzięki temu maluch rozwija zmysł wzroku i dotyku. Zawsze stawiam na książki, które coś wnoszą do rozwoju dziecka.

witaj wiewiórko kapitan nauka opnie

Razem z całą rodziną wiewiórek spędzamy cały rok. Dziecko ma możliwość obserwacji jak zmienia się przyroda o każdej porze roku. Dowiaduje się, jak wygląda życie zwierzątek wiosną, latem, jesienią i zimą. Możliwość obserwacji natury przez dziecko jest niesamowitym doświadczeniem dla niego, a dzięki takim książeczką ma tego mały przedsmak.

Mając w domu dwie córki, które uwielbiają książki widzę, że każda odnajduje w nich coś dla siebie. Starsza dopytuje o każdy szczegół, każdą ciekawostkę zapisuje w swojej małej główce po to, aby za chwilę zaskoczyć jakimś pytaniem. Za to młodsza dotyka wszystkiego, sprawdza, przygląda się i porównuje szczegóły. Podczas czytania książeczki, mamy okazję do rozmów o otaczającym nas świecie i poznania go jeszcze lepiej.

witaj wiewiórko kapitan nauka opnie

Jakość warta uwagi

Plusem książeczki jest zdecydowanie jej jakość. Strony są grube, dzięki temu przetrwają nawet najbardziej intensywne czytanie. Książka idealnie nadaje się do samochodu na dłuższe podróże. Jest poręczna i dziecko z łatwością samodzielnie może przekręcać kartki.

Zdecydowanie małe ekspertki polecają książeczkę Wita,j Wiewiórko! od Kapitana Nauki. Jeśli szukacie czegoś dla małego odkrywcy to z pewnością seria Dotknij Natury oczaruje nie jedno dziecko. Możecie kupić ją kupić na stronie księgarni Kapitan Nauka.

Leave a Reply