Kołysanki. Wiersze na dobranoc – czyli jak przyjemnie zasnąć z dzieckiem

Biblioteczka

Kołysanki. Wiersze na dobranoc – czyli jak przyjemnie zasnąć z dzieckiem

Za każdym razem, gdy w moje ręce wpada nowa książka dla dzieci, na mojej twarzy pojawia się wielki banan. Lubię i chcę pokazywać córkom, że książka może być fajna i warto do nich sięgać. Rodzinnym rytuałem stało się czytanie przed snem, a „Kołysanki. Wiersze na dobranoc” bardzo nam się spodobały.

Czytanie dzieciom – zalety

Bardzo dużo mówi się o tym, jak ważne jest czytanie dzieciom. Mówi się o tych magicznych 20 minutach dziennie. Nie musi być ciągiem, bo sama doskonale wiem, jak ciężko jest takiemu rozbrykanemu dwu czy trzylatkowi skupić się na dłużej niż 5 minut. Myślę, że każdy świadomy rodzic wie, jak ważne jest czytanie dzieciom.

kołysanki wiersze na dobranoc opinie

Czytając dzieciom, pomagamy w rozwijaniu mowy, wyobraźni, pracuje mózg i bogaci się wiedza o świecie.

Kolejna bardzo ważna kwestia, to wspólny czas rodzica z dzieckiem. Wspólnego czasu, rozmów z dzieckiem nie zastąpi żadna inna rzecz, nawet jeśli ma to być ukochana przytulanka. Dlatego warto czytać dzieciom. Tym bardziej, że na rynku jest bardzo wiele książek dla dzieci. Nic tylko przebierać.

Kołysanki. Wiersze na dobranoc

Jedną z takich propozycji, którą warto mieć w domowej biblioteczce jest właśnie książka autorstwa Urszuli Kamińskiej – „Kołysanki. Wiersze na dobranoc.”

Kiedy mamy najwięcej czasu na przytulanie i na rozmowy z dzieckiem? Właśnie wieczorem, podczas przygotowań do snu. Kołysanki dają nam możliwość rozmowy z dzieckiem o minionym dniu i o emocjach jakie w nas siedzą. Książki na dobranoc, to zawsze dobry pretekst na spędzenie czasu z dzieckiem i tylko z nim.

kołysanki wiersze na dobranoc opinie

Książki na dobranoc mają za cel wyciszenie malucha przed snem, uspokojenie całego ciała. Czytając dzieciom „Kołysanki. Wiersze na dobranoc” mogę śmiało powiedzieć, że nadają się do tego idealnie.

Wiersze na dobranoc, przytulas, całus i spać

Kto z nas nie liczył baranów na dobranoc? Bo właśnie tym wierszem rozpoczyna się książka. Przyznam szczerze, że jak to zobaczyłam, uśmiechałam się i wróciły wspomnienia jak to moja mama opowiadała właśnie o tych baranach przed senem.

kołysanki wiersze na dobranoc opinie

„Kołysanki. Wiersze na dobranoc” to propozycja od Wydawnictwa GREG. Książka ma aż 62 strony z wierszami na dobranoc. Czytając dzieciom, dajemy im możliwość wyobrażenia sobie snów jakie mogą się pojawić nocą gdy zasną.

Książka ozdobiona jest pięknymi kolorowymi ilustracjami, które doskonale pobudzą wyobraźnię naszego dziecka.

Duży plus za twardą oprawę, dzięki której książka staje się bardziej trwała, wytrzymała i odporna na małe rączki dziecka.

kołysanki wiersze na dobranoc opinie

Jako mama dwóch córek, która kocha książki wszelkiego rodzaju mogę z czystego serca polecić Wam właśni „Kołysanki. Wiersze na dobranoc”. Jeśli szukacie czegoś fajnego do poczytania pod poduchę, to naprawdę będzie to dobry wybór. Kołysanki potrafią zaciekawić swoją formą – a wiersze na dobranoc, które się rymują łatwo wpadają w ucho.

Leave a Reply