Dwie świetne książki z ilustracjami Butenki dla najmłodszych

Różności, Dziecko, polecane

Dwie świetne książki z ilustracjami Butenki dla najmłodszych

Książki są bardzo ważne w rozwoju dziecka, ale nie będę Wam dziś wymieniała wszystkich korzyści jakie z tego płyną. Podstawowym i najważniejszym efektem ubocznym czytania książek jest rozwijanie wyobraźni nie tylko u dziecka. Dlatego już od najmniejszego szkraba zarażam tą miłością moje dziecko. Liczę na to, że efekty mojej pracy będę widziała za parę lat. Dziś chcę Wam przedstawić dwie książki dla najmłodszych od Zielonej Sowy. Ich autorem jest niepowtarzalny Bohdan Butenko.

Dobra książka potrafi zająć czas dziecku na dłużej, dzięki temu nie siedzi całymi dniami przed telewizorem oglądając bajki czy grając w gry. Bardzo mnie cieszy gdy córka wstaje rano, idzie do półki z książeczkami i wspina się do nas do łóżka z wybraną książeczką. Potem razem ją oglądamy, nie przeszkadza mi nawet, że robi to o 5 nad ranem.

Książki dla najmłodszych od Zielonej Sowy

Dziś przedstawię Wam dwie książki dla najmłodszych od Zielonej Sowy. Są to nowości wydawnicze z 2018 roku.

DZIURA – Bohdan Butenko

Dziura Bohdan Butenko

Forma książeczki to na pewno strzał w dziesiątkę! Sposób w jaki została stworzona na pewno zainteresuje ciekawych świata podróżników. Na co drugiej karcie książki została robiona okrągła dziura! Dziecko od razu z zaciekawieniem sprawdza co tam jest, wkłada palce, zagląda co jest po drugiej stronie.

Dziura butenko

Kolejny plus za jakość wydania. Książka składa się z 14 twardych kart, dzięki temu dziecko wielokrotnie może przeglądać książeczkę i jej nie zniszczy.

Dziura butenko

Książka opowiada krótką historię małej myszki, która mieszka w tytułowej dziurze. Wspaniałe ilustracje Butenki potrafią  zatrzymać czytelnika dłużej przy książce. Są wyraźne i proste – idealne dla oczu maluszka. Sami musicie je zobaczyć i ocenić.

GAPISZON i tajemnicza paczka – Bohdan Butenko

Gapiszon Bohdan Butenko

I tym razem wydawnictwo Zielona Sowa mnie nie zawiodło. Kolejna książka wykonana solidnie i z myślą o najmniejszych czytelnikach. Gapiszon to książka zbudowana z 12 twardych kart, dzięki czemu będzie służyła długo małemu człowiekowi.

Gapiszon Butenko

Ponownie spotkamy się tu z pięknymi prostymi ilustracjami Bohdana Butenki. Strony zwracają uwagę dziecka dzięki dużym ilustracjom.

Gapiszon Butenko

Historia Gapiszona to opowiadanie o małym, ciekawskim chłopczyku i o jego znalezisku. Mimo, że to książka dla najmłodszych, to możemy odnaleźć tutaj elementy nauki i odpowiedzialności. Mały Gapiszon daje dobry przykład dzieciom i pokazuje jak należy się zachować w danych sytuacjach.

ilustracje butenki

Jeśli szukacie ciekawych książeczek dla swych dzieci, to z szczerego serca Wam polecam właśnie te dwie pozycje od Zielonej Sowy.

Jeśli spodobały Wam się moje propozycję lub jesteście ciekawi innych pozycji książkowych od wydawnictwa znajrzyjcie tutaj.

 

 

Leave a Reply