Łajka kosmiczny pies i jego przygoda życia – recenzja  poruszającej książki

Biblioteczka

Łajka kosmiczny pies i jego przygoda życia – recenzja poruszającej książki

Każdy z nas wie, że najlepiej uczyć się poprzez zabawę. Dlatego lubię książki, które przemycają wiedzę tak jak Łajka kosmiczny pies. Dzięki tej książce, mały czytelnik może poznać kilka ciekawostek o kosmosie.

Córki oglądają rysunki, które są naprawdę bardzo piękne i skłaniają do rozmowy. Całą treść książki przeczytałam sama, ze wszystkimi szczegółami. Mogę powiedzieć, że historia jest smutna i mocno chwyta za serce. Tym bardziej gdy ktoś, tak jak ja nie może patrzeć na krzywdę zwierząt. Bo własnie wielka krzywda działa się wszystkim zwierzętom, które Związek Radziecki wystrzelił w kosmos w ramach zimnej wojny z USA.

Łajka kosmiczny pies recenzja

Starsze dzieciaczki z pewnością zrozumieją to wszystko, co się działo w czasie walki podbój kosmosu, gdy często pierwszymi ofiarami stawały się bezbronne istoty. A wszystko w ramach dobra ludzkości.

Łajka kosmiczny pies – kim była?

Wiecie kto to Łajka? Z historii zdobywania kosmosu kojarzymy tego pieska, jednak czy ktoś wiedział coś więcej o nim?

Łajka kosmiczny pies recenzja

Sama dowiedziałam się wielu ciekawostek: o tym jak był szkolony, ile trwało szkolenie i że był to piesek bezdomny, który potrzebował miłości. I DOMU.

Łajka kosmiczny pies – opowiadanie o uczuciach i emocjach

Nie tylko kosmos jest ważny. Razem z Łajką mamy możliwość rozpoczęcia rozmowy z dzieckiem o uczuciach jakie mają zwierzęta i ludzie. Razem z Łajką przeżywamy jej strach, smutek, lęk, stres, radość, nadzieję, miłość, przyjaźń.

Łajka kosmiczny pies recenzja

Są to emocje pozytywne i negatywne, o których powinniśmy rozmawiać z dzieckiem. Książka z pewnością pomoże nam wprowadzić dziecko w świat emocji – pokażmy mu, że nie można ukrywać emocji tylko należy o nich mówić.

Łajka – przeniesie w świat kosmosu

W pewnym momencie niemal każde dziecko ma większą lub mniejszą zajawkę na punkcje kosmosu. Książka – Łajka kosmiczny pies, z pewnością przeniesie dziecko w ten magiczny dla nie niego świat.

Łajka kosmiczny pies recenzja

Dzięki przygodom Łajki możemy poznawać kosmiczne ciekawostki. W bardzo fajny sposób autorka w losy psakosmonauty wplata fakty naukowe. Razem z Łajką poznamy wszystkie planety naszego układu słonecznego. Poznamy ich główne cechy i zrozumiemy co je wyróżnia.

Łajka kosmiczny pies recenzja

Jako miłośniczka każdego rodzaju książek, polecam Wam Łajka kosmiczny pies. Z pewnością zainteresuje małego fana kosmosu, jak i rodzica.
Możesz ją kupi TUTAJ

Leave a Reply