Międzynarodowy Tydzień Bliskości 2018 pokaże czy zostanę chustoświrką

Różności

Międzynarodowy Tydzień Bliskości 2018 pokaże czy zostanę chustoświrką

Spotkania z ludźmi, którzy kochają to co robią zawsze sprawiają, że mam naładowane akumulatory na maksa. Tak też było i tym razem. W ostatnią sobotę zakończył się Międzynarodowym tydzień bliskości 2018. W Radomiu odbył się event, na którym poznałam wiele wspaniałych mam uwielbiających czuć bliskość z dzieckiem przez chusty.

Pierwszy tydzień października gościł u nas pod hasłem bliskości z dzieckiem jaką nam mamom daje noszenie w chuście. Kiedyś byłam sceptycznie nastawiona do tej formy noszenia dziecka i tu przyznaje się do błędu. Bo przyzwyczaić starszego dziecka do noszenia się nie da.

Międzynarodowy Tydzień Bliskości 2018

Dzięki Kasi z Bombowe Uszytki oraz Radomskiej Bibliotece Chustowej Międzynarodowy Tydzień Bliskości zagościł również w naszym rodzinnym mieście. To jej należą się ogromne podziękowania za zorganizowanie tak fajnego wydarzenia i zabaw towarzyszących przez cały tydzień. To Kasia znalazła sponsorów nagród i dorzuciła coś od siebie. Jeśli jesteście fankami chust i kochacie gadżety z nimi związane, to na pewno znajdziecie u niej coś bombowego 🙂

Kasia Bomba - Bombowe Uszytki

Od poniedziałku na wydarzeniu na Facebooku były organizowane konkursy z nagrodami dla mam i ich dzieci.

Każdy mógł wziąć udział i cieszyć się fajną zabawą. A nagrody były naprawdę zacne. Sama walczyłam o chustę, jednak inna mama okazała się lepszą wierszopisarką niż ja. W sumie to się nie dziwię.
Jednak i mi udało się wygrać mały upominek, idealny dla moich córek. Były to ręcznie szydełkowane króliczki od Rzeczy na Szydełku.  Od razu wpadły w oko córce, teraz towarzyszą jej przy zabawach. Wpadajcie do nich na profil aby zobaczyć co mają w swojej ofercie.

 

Warsztaty z wiązania chusty

W ramach Międzynarodowego Tygodnia Bliskości odbyły się również warsztaty z wiązania chusty. Czyli coś idealnie dla mnie, abym mogła na własnej skórze przekonać się do chustonoszenia.

Radomska Biblioteka Chustowa

Warsztaty były poprowadzone przez certyfikowanego doradcę ClauWi, co jest bardzo ważne. Warsztaty poprowadziła Magda Wilk – Ponieśli i wilka – doradca noszenia dzieci . Pierwszy raz ktoś mi pokazał w tak przyjazny sposób jak wygląda motanie dziecka i na co mam zwrócić uwagę. Dzięki niej wsadzenie noworodka w chustę już nie jest dla mnie tak straszne jak do tej pory.
Może to jest początek naszej przygody z chustą? Kto wie.

Zakończenie międzynarodowego tygodnia bliskości – event sobotni

Spotkanie wspaniałych kobiet, mam z dziećmi. Każda z nich zakochana nie tylko w dziecku ale i w chuście i bliskości jaką mogą dać dzieciom.

Kolejny ukłon dla Kasi. Idealnie wybrała miejsce na spotkanie. Dzięki niej odkryłam nowe miejsce na mapie Radomia. Naleśnikarnia Ancymonek to naprawdę przyjazny lokal dla mamy i dziecka. W menu mają szeroki wybór naleśników pod każdą postacią. Naleśnik pod nazwą Oreo uwiódł moje serce swą czekoladową duszą.

Ancymonek Radom - Międzynarodowy Tydzień Bliskości

W restauracji znajdziemy kącik dla dzieci, gdzie mogą spędzić czas a mamy poplotkować. Bo przecież nie samym dzieckiem mama żyje. Kawka w miłym towarzystwie zawsze dobrze widziana i potrzebna. W tym miejscu dziękuję dziewczynom za tak fajnie spędzoną sobotę. Oby więcej takich spotkań.

Konsultacje dla dobra naszego dziecka

Przyjemne z pożytecznym. Tak można podsumować Międzynarodowy Tydzień Bliskości w Radomiu. Bo oprócz konkursów z gadżetami i miło spędzonego czasu było można wylosować konsultacje ze specjalistami, którzy cieszą się bardzo dobrą opinią. Sama korzystałam z takich konsultacji z córką po złamaniu nogi i wiem, że warto.

Tyle mojego z prowadzenia bloga, że mogę robić tu co chcę. A chcę Wam przedstawić właśnie te kobiety z wielką pasją do tego co robią i jeszcze większym sercem.

Karolina Rudecka z Chusty Radom podarowała bon na indywidualną konsultację. Karolina jest doradcą z pięcioletnim doświadczeniem.
Konsultacja indywidualna trwa około trzech godzin. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę i nie masz chusty Karolina przyjeżdża ze swoimi i może zostawić jedną na dwa tygodnie. Kolejne dwa tygodnie możecie korzystać BEZPŁATNIE z chusty wypożyczonej z Radomskiej Biblioteki Chustowej.

Iza Pietrzak z Rehabilitacja niemowlat i dzieci,  podarowała konsultację.
Iza to fizjoterapeuta pediatryczny, terapeuta metody NDT-Bobath. Już od 15 lat pomaga małym pacjentom. Podczas konsultacji neurorozwojowej dowiecie się w jaki sposób pielęgnować malucha, by wspierać jego rozwój. Od tego spotkania zmiana pieluszki, karmienie, ubieranie i noszenie nie będą Wam straszne. To będzie bardzo dobrze wykorzystany czas. Czas dla zdrowia Waszego malucha.

Anna Maj z Centrum Psychologiczne „Kompas” – psycholog, psychoterapeutka systemowa.
Prowadzi psychoterapię rodzin, par, a także indywidualnie dzieci i dorosłych. Jako psycholog pracuje od 2009 roku, prowadzi Centrum Psychologiczne „Kompas” od 2014 r. Bliska jest jej, jako psychologowi oraz mamie, idea rodzicielstwa bliskości.

Milena Derlatka z Radomskiego Centrum Słuchu i Mowy Medicus   z sensoplastyki ?
Jest pedagogiem, neurologopedką oraz terapeutką SI. Pracuję od 2008 roku i od tego też czasu podnosi sobie poprzeczkę na studiach podyplomowych oraz szkoleniach. Największym jednak wyzwaniem jest jej macierzyństwo. To ono zainspirowało ją do zagłębienia rodzicielstwa bliskości, którym podąż w pracy zawodowej oraz w relacjach z jej Pociechami w jej ♥️ Montessori.

Co wyniosłam z całego tygodnia ? Garść pozytywnej energii i oczywiście nowych znajomych.

A czy pokochałam noszenie w chuście? Czy zostanę kolejna chustoświrką? Czas pokaże. No i przede wszystkim mały kurczaczek, który będzie się nosił w chuście. Pola, to ty będziesz najlepszym weryfikatorem całej idei chustonoszenia.

BeztroskaMama i chustowanie w Królewskich Źródłach

Leave a Reply