Pomysł na bombę witaminową – test wyciskarki Hurom H100

Różności

Pomysł na bombę witaminową – test wyciskarki Hurom H100

Będąc w ciąży wiedziałam jak ważne jest zdrowe odżywianie. Teraz, gdy jestem mamą KPI, jeszcze bardziej przejmuję się tym, co jem i jakich witamin dostarczam swojemu organizmowi. Ostatnio z pomocą przyszła mi wyciskarka wolnoobrotowa do soków Hurom H100. Dziś opowiem Wam jak sprawuje się w naszej rodzinie.

Mam to szczęście, że każdy z domowników jest wszystkożerny! Zjemy pewnie wszystko co nam dadzą i to co sami zrobimy. Dotyczy to również mojej dwulatki, która uwielbia jeść słodkości i ich zdrowe zamienniki. czyli owoce.

Bomba witaminowa – soki z świeżo wyciśniętych owoców

Czasem dla odmiany zamiast całych owoców warto skusić się na świeży sok. Jako mama karmiąca doskonale wiem, jak ważne w tym okresie są witaminy dla mojego organizmu. Bo bez witamin posypie się cały mój organizm w środku jak i na zewnątrz. Dlatego dbam o zdrową dietę i soki goszczą u nas niemal codziennie.

Wolnoobrotowa wyciskarka Hurom H100

W ostaniach dniach miałam możliwość przetestowania wolnoobrotowej wyciskarki Hurom H100. I co mogę powiedzieć? Z pewnością świetnie spędzony czas w kuchni z córką. Wyciskarka jest bardzo łatwa w obsłudze nawet jak dla dwulatki. A co najważniejsze, jest bezpieczna. Nie ma szans aby ciekawskie dziecko włożyło gdzieś paluszka.

Hurom H100 recenzja - bezpieczna wyciskarka

Plusy wyciskarki Hurom H100

 • bardzo cicho działa ( bez problemu mogłyśmy robić sok, gdy na górze spała młodsza córka),
 • łatwa do mycia (ma filtry zamiast ciągle zapychających się sitek (co znamy z innej wyciskarki),
 • ma bardzo mało elementów do mycia,
 • ma super design (pasuje do nowoczesnej kuchni),
 • ma korek niekapek (sok nie kapie gdy zmieniamy pojemniki),
 • duża komora wsadowa (nie trzeba kroić owoców na bardzo małe kawałki),
 • łatwość montażu (złożenie i rozłożenie wyciskarki na przykład do mycia zajmuje dosłownie kilka sekund).

Wyciskarka Hurom H100 doskonale wyciska niemal każdy rodzaj warzyw, owoców i ziół:

 • Twarde buraki, marchew czy seler nie stanową problemu
 • Miękkie pomidory, maliny i truskawki – łatwizna dla tej wyciskarki
 • Zielone warzywa -jarmuż, szpinak – urządzenie spokojnie dają radę
 • Przy twardym selerze naciowym trzeba pamiętać aby pokroić go na mniejsze kawałki, wtedy włókna nie będą zapychać urządzenia.

Zdrowie mojej rodziny jest dla mnie bardzo ważne. Dlatego bardzo bym chciała nauczyć córki zdrowych nawyków żywieniowych i nie tylko. Codzienna porcja witamin, czy to w postaci świeżo wyciśniętego soku czy całego owocu to bomba energetyczna na cały dzień. A jednocześnie fajny sposób na przemycenie trochę zdrowia do diety dzieci i nie tylko. To zawsze jakieś urozmaicenie niż tylko same owoce.

A my robimy to tak…

Sok zamiast porannej kawy?

Czemu by nie nie 🙂 Jeśli nie będę miała dużo do sprzątania to jestem jak najbardziej za. A dzięki wolnoobrotowej wyciskarce Hurom H 100 sprzątania jest bardzo mało i jest łatwa w myciu. Z chęcią więc skorzystam z porannej bomby witaminowej w postaci soku świeżo wyciśniętego z domowych jabłek.

Przepis na sok – zielona bomba witaminowa zamiast kawy

 • seler naciowy
 • jabłka

Banalne prawda? Tak mało, a tak wiele. Dwa składniki, które dają mega kopa energetycznego lepiej niż nie jedno espresso, a co najważniejsze są bardzo zdrowe. Dbając o siebie właśnie często wybieram taką alternatywę. Nie tylko rano, ale często w ciągu dnia z córką razem robimy pyszny soczek.

sok z jabłek i selera naciowego wyciskanie

W końcu świeżo wyciśnięty sok jest dobry na wszystko, a dla nas to przeważnie okazja do spędzenia wspólnie czasu i pokazanie małej jak łatwo jest się zdrowo się odżywiać.

Wyciskarka Hurom H100 spełniła nasze oczekiwania. Zaspokoiła potrzebę zdrowej alternatywy dla owoców i warzyw, które są tak ważne w diecie nie tylko matki karmiącej czy rosnącego dziecka, ale dla każdego człowieka.

Fakt cena urządzenia nie jest mała. Łatwo znaleźć tańsze urządzenia, ale przy częstym użytkowaniu szybko zobaczymy różnicę, zwłaszcza pod względem łatwości czyszczenia. Jeśli więc myślisz o regularnym wyciskaniu soków na pewno warto zainwestować w zdrowie swoje i swojej rodziny. Tym bardziej, że kupując urządzenie Hurom H100 dostajemy 10-letnią gwarancję. Więc łatwo zauważyć, że opłaca się zainwestować w droższy sprzęt i mieć pewność, że po dwóch latach nadal będziemy się cieszyć z zdrowych soków.

zdrowe soki świeżo wyciskane


Leave a Reply