Poznajcie ,,Idę lulu, to pa, pa!” Książeczka logopedyczna dla najmłodszych

Różności

Poznajcie ,,Idę lulu, to pa, pa!” Książeczka logopedyczna dla najmłodszych

Mam jedno poważne uzależnienie, a są nim książki. Wychodzę z założenia, że książek nigdy nie jest za wiele. Więc przybywają one u nas bardzo szybko. Tę miłość do książek okazuje się, że mają również córki. Będąc w sklepie, częściej wybiorą książeczkę niż zabawkę. Ostatnio w łapki młodszej trafiła bardzo fajna książeczką – ,,Idę lulu, to pa, pa!” od wydawnictwa Trefl. To mała książeczka logopedyczna.

Dziś przedstawię Wam bardzo fajną książeczkę dla dzieci w wieku 1+. Książeczka jest również pomocna w ćwiczeniu mówienia i zabawie z maluszkiem.

Książeczka logopedyczna powstała pod okiem specjalistów.

Idę lulu, to pa, pa! – To ponad 100 stron zabawy z językiem od wydawnictwa Trefl. Książka nazywana jest również – ,,Wieczornym słownikiem malucha”, dzięki któremu można doskonale ćwiczyć wymowę. Powstała we współpracy z neurologopedką Magdaleną Komstą, by w odpowiedni sposób wesprzeć rozwój mowy maluszków (1+) i rozwinąć ich umiejętności komunikacyjne, dlatego też jest ona książeczką logopedyczną.

idę lulu to papa książka logopedyczna dla dzieci

Idę lulu, to pa, pa! – słownik dla maluszka

W bardzo fajny sposób możemy ćwiczyć mowę z dzieckiem przez zabawę. Pokazując obrazki mówiąc do dziecka. Na każdej stronie z obrazkiem znajdują się wyrazy dzwiękonaśladowcze. Wiemy, że właśnie te wyrazy są bardzo ważne w rozwoju mowy dziecka. W książce zostały doskonale połączone z obrazkami i prostymi zdaniami, które pomagają dziecku w określeniu wyrazu. Nauka poprzez zabawę – to idealnie sprawdza się właśnie przy wykorzystaniu książki, maluszek po prostu bawi się mową i dźwiękiem, a o to przecież chodzi.

idę lulu to papa książka logopedyczna dla dzieci

Książka skierowana jest dla dzieci w wieku 1+, jednak doskonale sprawdza się również dla dzieci nieco starszych, które zaczynają budować pierwsze zdania. My wykorzystujemy ją jako zabawę w opowiadanie co znajduję się na obrazku? Czy też różne pytania dotyczące obrazków np. Czy lubisz pić mleko, kto lubi pić mleko, kiedy potrzebna jest nam latarka, gdzie robimy siusiu, gdzie jest kołderka itd. Córka jest po prostu zachwycona.

Plusem książeczki jest to, że jest ona zszyta. Więc mimo swojej grubości nie rozpada się tak łatwo w małych rączkach. Bo nie wiem jak u Was, ale u mnie książeczki są bardzo mocno eksploatowane więc trwałość ich, jest dla mnie bardzo ważna.

Czytanie tej książeczki przed snem to też świetny sposób na wyciszenie. Szczerze polecam.

Leave a Reply