Macierzyństwo

Słowo Mama – co znaczy dla mnie?

Słowo Mama ma wiele znaczeń. Mówi się, że matkę ma się tylko jedną. Kocha się ją mimo wszystko. Matka zawsze zrozumie, zawsze wie kiedy jest coś nie tak, wysłucha i doradzi. Wystarczy jeden uścisk i wszystko co złe odchodzi w niepamięć.

Przyznam się ze wstydem, że zrozumiałam kim jest dla mnie mama dopiero gdy jej zabrakło. Dopiero wtedy poczułam jak bardzo ważna była dla mnie jej obecność. Dopiero teraz dostrzegam ile wysiłku wkładała aby nas wychować na dobrych ludzi, aby dać nam to czego pragniemy. Żałuję, że dostrzegłam to dopiero teraz gdy jej nie ma, a ja sama zostałam mamą. Teraz wiem kim dla mnie była i zawsze będzie w moim sercu.

Zawsze mama była przy mnie. Potrafiła zrozumieć, lubiłam rozmowy z nią. Niby o niczym a o wszystkim. Dzięki niej słowo mama wiele dla mnie znaczy.

Mama jest dla mnie najważniejsza
Mama jest moja oazą spokoju
Mama jest moim przyjacielem
Mama jest moim drogowskazem we własnym życiu
Mama jest sercem rodziny.
Mama jest w moim sercu na zawsze.

Wspominając chwile spędzone z mamą mam uśmiech na twarzy. Ale i tęsknotę w sercu.
Teraz i ja jestem mamą. Jakoś nie mieści mi się to w głowie. Jeszcze nie dociera do mnie to ,że teraz to ja jestem dla kogoś mamą. Czy będę potrafiła być dobrą mamą? Nie wiem. Teraz wiem, że będzie to odpowiedzialne zadanie, najważniejsze jakie do tej pory postawiło przede mną życie.

Czy podołam?

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.
Może za kilka lat dla mojego dziecka też będę tym wszystkim czym była moja mama dla mnie.
Jeżeli będzie tak, to będzie to największym prezentem jaki będę mogła dostać, nie tylko na Dzień Matki.

Obecnie wpatruję się w moje dziecko i staram się zrozumieć czym dla mnie jest macierzyństwo. Co zrobić aby być dobrą mamą, taką do której przychodzi się w radości i w smutku.