Internet to nie samo zło – Squla nauka przez zabawę

Testowanie, polecane

Internet to nie samo zło – Squla nauka przez zabawę

Przyszło nam żyć w świecie elektroniki. Obecnie nie wyobrażam sobie życia bez dostępu do Interntu czy wyjścia z domu bez telefonu. Nasze dzieci chyba mają już wrodzoną smykałkę do elektronicznych gadżetów. Chociaż wszyscy specjaliści radzą aby dziecko do trzeciego roku życia nie miało styczności z ekranami – z telewizorem, tabletem czy telefonem. Niestety, należę do wyrodnych matek, które dają telefon dziecku i razem oglądamy bajki.

Wątpię, aby jakieś dziecko nie oglądało telewizji aż do 3, roku życia. Jeżeli tak, to naprawdę wielkie gratulacje dla rodziców – podziwiam Waszą wytrwałość. Dajcie wskazówki jak to zrobić 🙂

Jednak pamiętajmy, że Internet i telewizja nie zastąpią dziecku rodzica. To my decydujemy ile dziecko może oglądać telewizji i ile czasu spędzać przed komputerem. Dbajmy o odpowiednią ilość bodźców dla naszego dziecka. Bo gwar telewizji, radia, zabawek śpiewających i migających niczym kalejdoskop na dyskotece nie pomaga dziecku w koncentracji. Ograniczmy mu je do minimum.

Internet, ma też swoją dobrą twarz. Można znaleźć tam naprawdę wartościowe treści i aplikacje wpierające rozwój naszego dziecka. Jedną z nich jest na pewno Squla – nowoczesna platforma edukacyjna.

Squla to potężna platforma edukacyjna

Została przygotowana z myślą o dzieciach jak i ich rodzicach. Znajdziemy tam ponad 60 000 quizów i zadań dostosowanych do wieku i tempa nauki dziecka.

Squla nauka przez zabawę

Wszystkie gry, quizy i zadania dzieci rozwiązują bawiąc się. Platforma jest tak stworzona, aby dzieci w ramach zabawy przyswajały nową wiedzę – a wiadomo, że dziecko najchętniej uczy się poprzez zabawę.

Wszystkie zadania są dopasowane do wieku i umiejętności dziecka – wraz ze zdobytymi osiągnięciami, rośnie stopień trudności zadań.

Squla od przedszkolaka do starszaka

Już dzieci przedszkolne znajdą coś dla siebie. Squla obejmuje program nauczania wszystkich przedmiotów szkolnych w klasach 1–6. Co najważniejsze, jest zgodna z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2017/2018.

Platforma jest dostosowana dla najmłodszych dzieci – również dla tych, co jeszcze nie umieją czytać. Polecenia są czytane przez lektora, co naprawdę jest mega ułatwianiem. W tym czasie sama możesz coś ogarnąć swoje sprawy i to bez konieczności przerywania co chwilę by przeczytać dziecku polecenie.

Główny panel aplikacji jest przejrzyście podzielony na kategorie i mamy możliwość szybkiego wyszukania interesujących nas zabaw. Gry i zabawy nie tylko zajmują czas, ale w łatwy i przystępny sposób rozwijają wiedzę dziecka. Dzięki czemu poprzez zabawę przyswaja ćwiczy liczenie i pisanie, a nawet języki obce.

Darmowe demo

Na stronie Squla nowoczesna platforma edukacyjna, możesz przetestować za darmo aplikację. Dzięki temu będziesz wiedziała, że nie kupujesz kota w worku.

Ostatnio byli u nas znajomi z dziećmi w wieku przedszkolnym. Na własnej skórze mogłam przetestować ją razem z nimi. Naprawdę jest to fajna zabawa. Dziecko ma możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i za to zdobywa punkty, które wymienia się na nagrody. To taka mała konkurencja dla graczy 🙂

Teraz sami odpowiedzcie sobie na pytanie czy warto zainwestować w rozwój swojego dziecka.

 

1 Comment

  1. Katarzyna Skrzypczyńska

    27 stycznia 2018 at 15:06

    Kiedyś cos słyszałam o tej platformie, ale zbytnio nie przywiazywalam do tego uwagi.Teraz sprawdze z Frankiem to demo:)

Leave a Reply