Stop, zatrzymaj się i spójrz na siebie mamo

Różności

Stop, zatrzymaj się i spójrz na siebie mamo


Gdy pierwszy raz zobaczyłam córkę wiedziałam, że jestem najszczęśliwszą osobą na świecie. A nawet we wszechświecie. Dotarło do mnie, że stałam się mamą, że teraz już zawsze będzie ktoś w moim sercu, ktoś ważniejszy nawet ode mnie.

Powrót do domu, do rzeczywistości okazał się wielkim wydarzeniem, wielką nauką nowego życia i nowej rzeczywistości. Niestety wpadłam w błędne koło i zaczęłam realizować rolę umęczonej Matki Polki. Jako świeżo upieczona mama zaczęłam wchodzić w schematy, o których słyszałam od koleżanek – wiecznie umęczonych i nie mających nawet czasu zjeść.

Zaczęłam odpuszczać, dałam na większy luz w mojej nowej roli życiowej. Wrzuciłam na luz jako mama. A co za rym idzie zaczęłam wychodzić ze schematów i słuchania dobrych rad od tych doświadczonych mam. Zrozumiałam, że ja jako mama też jestem ważna, nie tylko dziecko.

Powiedziałam stop schematom. Bo przecież oprócz roli mamy nadal jestem kobietą, która też chce wyglądać ładnie i nie mieć worków pod oczami i włosów z rocznymi odrostami.

Nauczyłam się luzu i cieszenia chwilą, dlatego bez problemu potrafię zostawić niemowlaka z tatą i wyjść do fryzjera czy zrobić paznokcie. A czy przez to jestem gorszą mamą?

Oczywiście że nie. Mama też może być zadbana, ze zarobionymi paznokciami i w pełnym makijażu. Mama szczęśliwa to szczęśliwa rodzina.
Na każdym etapie życia należy dbać o siebie, nie tylko o dom czy dzieci. Naprawdę warto zatrzymać się, spojrzeć w lustrze na siebie i odpowiedzieć sobie na pytanie – czego tak naprawdę chcę od życia? Czy jestem szczęśliwa?

Więc wrzucam na luz w moimi macierzyństwie i naprawdę jest mi w ten sposób łatwiej. Tym bardziej teraz gdy jestem podwójną mamą dzieci rok po roku. Mam czas dla siebie, nawet te 20-30 minut dziennie sam na sam z książką daję bardzo dużo.

Spróbuj i przekonaj się sama.

Być idealną mamą, rodzicem ale czy to najważniejsze w macierzyństwie? Uważam że nie, bo idealny rodzić nie istnieje. Jeżeli słyszysz od koleżanki opowieści o tym jaka ona jest wspaniała, to wiedz jedno ona po prostu ściemnia. Ty bądź mądrzejsza i nie daj wciągnąć się w kolejny wyścig szczurów o miano idealnej mamy.

Bo ty jesteś najlepszą mamą dla swoich dzieci.
Bądź też swoją najlepszą przyjaciółką i dbaj o relacje z własnym ja.

Leave a Reply