Posted in Biblioteczka polecane

Fenomen Świniki Peppy

Fenomen Świniki Peppy Posted on 12.08.18Skomentuj

Ostatnio za sprawą własnej córki odkryłam postać Świnki Peppy. Okazuje się, że ciężko jest spotkać rodzica, który nie zna słynnej w świeci dziecka Świnki Peppy. Teraz i ja dołączyłam do tego grona. Przyznam szczerze, że na początku nie rozumiałam na czym polega fenomen Świnki Peppy. Ale chyba już wiem.

Świnka Peppa to bajka uniwersalna – i dla dziewczynek i dla chłopczyków. Okazuje się, że już niespełna dwuletnie dzieci interesują się bajką i postacią Świnki Peppy.

 

Kim jest Świnka Peppa?

Świnka Peppa to główna bohaterka serii bajek dla dzieci. Do Polski trafiła w 2007 roku i wtedy mogliśmy zobaczyć pierwszy odcinek tej bajki.

Serial opowiada o rodzinie świnek. Mama Świnka, Tata Świnka, George – młodszy brat oraz główna bohaterka Świnka Peppa. Każdy odcinek trwa około pięciu minut, opowiada o prostych, codziennych sytuacjach, które spotykają każdego z nas. Mimo, że są krótkie to potrafią wciągnąć i rozbawić dziecko a przy okazji okazuje się, że również uczą.

Fenomen Świnki Peppy

Przyznam się, że nie rozumiałam całego tego fenomenu. Peppa była dla mnie dość niejasną i idiotyczną postacią postacią. Jednak gdy przyjrzałam się bliżej okazuje się, że możemy dostrzec w niej wiele korzyści dla naszych dzieci.

książki świnka peppa naklejki

Świnka Peppa i korzyści

  • uczy kreatywności
  • promuje więzi rodzinne
  • pokazuje wartości takie jak: miłość i przyjaźń
  • uczy zachowania w różnych sytuacjach
  • uczy, że należy pomagać słabszym
  • szacunku do innych
  • ochrony środowiska – co akurat jest dla mnie bardzo ważne
  • obecność wyrazów dźwiękonaśladowczych – np chrumkanie

Dodatkowo nasza bohaterka, to bardzo sprytna i inteligentna świnka, która uwielbia się uczyć. W przedszkolu z chęcią poznaje nowe przedmioty i chłonie wiedzę. Dzięki temu i nasze przedszkolaki mają większą chęć do nauki. Bo nie od dziś wiadomo, że dla takiego dziecka jednym z głównych autorytetów są ulubione postacie bajkowe.

Fenomen Świniki Peppy przeniesiony na inne akcesoria

Cieszy mnie fakt, że córka może w inny sposób spędzić czas niż przed telewizorem oglądając bajkę. Fenomen Świnki Peppy ogarnął również tradycyjne media – czyli książeczki dla dzieci. Na rynku możemy znaleźć wiele bardzo fajnie zrobionych książeczek ze Świnką Peppą jak i malowanki z naklejkami.

świnka peppa książeczki

Córka właśnie z jedną z takich książeczek podróżuje w samochodzie. Okazuje się, że dzięki Peppie mała potrafi jakiś czas usiedzieć w foteliku i z zainteresowaniem przekładać strona za stroną pokazując palcem różnych bohaterów. Książeczka jest naprawdę już dość sfatygowana, dlatego muszę się rozejrzeć za innymi bajeczkami w wersji papierowej.

Mogę polecić Wam fajne miejsce w sieci gdzie znajdziecie wiele książeczek z Peppą i nie tylko. A co najważniejsze, gdy nie lubicie stać w kolejkach tak jak ja, kurier dostarczy wam zakupy do domu 🙂 Jeżeli tak jest to zajrzyjcie na stronę – Bajeczki książeczki

Chcecie poznać inne propozycje książek dla dzieci? Jeśli tak, to klikajcie TUTAJ

A czy Wy rozumiecie Fenomen Świnki Peppy?

Czy może, tak jak ja potrzebowaliście trochę więcej czasu aby dostrzec pozytywną stronę tej postaci?

A może macie całkiem inne zdanie – chętnie je usłyszę, więc podzielcie się własnym doświadczeniem w komentarzu.

 

 

 

 

 

Close