Fenomen Świniki Peppy

Biblioteczka, polecane

Fenomen Świniki Peppy

Ostatnio za sprawą własnej córki odkryłam postać Świnki Peppy. Okazuje się, że ciężko jest spotkać rodzica, który nie zna słynnej w świeci dziecka Świnki Peppy. Teraz i ja dołączyłam do tego grona. Przyznam szczerze, że na początku nie rozumiałam na czym polega fenomen Świnki Peppy. Ale chyba już wiem.

Świnka Peppa to bajka uniwersalna – i dla dziewczynek i dla chłopczyków. Okazuje się, że już niespełna dwuletnie dzieci interesują się bajką i postacią Świnki Peppy.

 

Kim jest Świnka Peppa?

Świnka Peppa to główna bohaterka serii bajek dla dzieci. Do Polski trafiła w 2007 roku i wtedy mogliśmy zobaczyć pierwszy odcinek tej bajki.

Serial opowiada o rodzinie świnek. Mama Świnka, Tata Świnka, George – młodszy brat oraz główna bohaterka Świnka Peppa. Każdy odcinek trwa około pięciu minut, opowiada o prostych, codziennych sytuacjach, które spotykają każdego z nas. Mimo, że są krótkie to potrafią wciągnąć i rozbawić dziecko a przy okazji okazuje się, że również uczą.

Fenomen Świnki Peppy

Przyznam się, że nie rozumiałam całego tego fenomenu. Peppa była dla mnie dość niejasną i idiotyczną postacią postacią. Jednak gdy przyjrzałam się bliżej okazuje się, że możemy dostrzec w niej wiele korzyści dla naszych dzieci.

książki świnka peppa naklejki

Świnka Peppa i korzyści

  • uczy kreatywności
  • promuje więzi rodzinne
  • pokazuje wartości takie jak: miłość i przyjaźń
  • uczy zachowania w różnych sytuacjach
  • uczy, że należy pomagać słabszym
  • szacunku do innych
  • ochrony środowiska – co akurat jest dla mnie bardzo ważne
  • obecność wyrazów dźwiękonaśladowczych – np chrumkanie

Dodatkowo nasza bohaterka, to bardzo sprytna i inteligentna świnka, która uwielbia się uczyć. W przedszkolu z chęcią poznaje nowe przedmioty i chłonie wiedzę. Dzięki temu i nasze przedszkolaki mają większą chęć do nauki. Bo nie od dziś wiadomo, że dla takiego dziecka jednym z głównych autorytetów są ulubione postacie bajkowe.

Fenomen Świniki Peppy przeniesiony na inne akcesoria

Cieszy mnie fakt, że córka może w inny sposób spędzić czas niż przed telewizorem oglądając bajkę. Fenomen Świnki Peppy ogarnął również tradycyjne media – czyli książeczki dla dzieci. Na rynku możemy znaleźć wiele bardzo fajnie zrobionych książeczek ze Świnką Peppą jak i malowanki z naklejkami.

świnka peppa książeczki

Córka właśnie z jedną z takich książeczek podróżuje w samochodzie. Okazuje się, że dzięki Peppie mała potrafi jakiś czas usiedzieć w foteliku i z zainteresowaniem przekładać strona za stroną pokazując palcem różnych bohaterów. Książeczka jest naprawdę już dość sfatygowana, dlatego muszę się rozejrzeć za innymi bajeczkami w wersji papierowej.

Mogę polecić Wam fajne miejsce w sieci gdzie znajdziecie wiele książeczek z Peppą i nie tylko. A co najważniejsze, gdy nie lubicie stać w kolejkach tak jak ja, kurier dostarczy wam zakupy do domu 🙂 Jeżeli tak jest to zajrzyjcie na stronę – Bajeczki książeczki

Chcecie poznać inne propozycje książek dla dzieci? Jeśli tak, to klikajcie TUTAJ

A czy Wy rozumiecie Fenomen Świnki Peppy?

Czy może, tak jak ja potrzebowaliście trochę więcej czasu aby dostrzec pozytywną stronę tej postaci?

A może macie całkiem inne zdanie – chętnie je usłyszę, więc podzielcie się własnym doświadczeniem w komentarzu.

 

 

 

 

 

Leave a Reply