Jesień, jesień, jesień ach to Ty! Kochaj ją a nie marudź

Różności

Jesień, jesień, jesień ach to Ty! Kochaj ją a nie marudź

Słońce świeci. Czuć na twarzy jego promienie i delikatny powiew chłodnego, rześkiego, jesiennego wiatru. Spoglądając w niebo można zobaczyć jakie ono jest piękne. Trzeba tylko wytężyć wyobraźnię by zobaczyć niesamowite przedstawienie. A w głównej roli chmury. Czasem spacerując po parku dostaniesz kasztanem z nieba, a krople spadające prosto na twą twarz pomogą zmyć ciężar dnia.

Tak widzę jesień, nie wiem dlaczego została ona tak znienawidzoną porą roku?

jesień jest piękna

Że niby przesilenie jesienne? Chandra?

Z początkiem jesieni wszędzie można przeczytać jaka ona jest zła i znaleźć jeszcze więcej złotych rad jak pokonać jesienną chandrę.

Ja się pytam po co? Dlaczego?

Dlaczego nie skupimy się na urokach jesieni i jej po prostu pokochamy?

Kolory pełne miłości i słońca

Uwielbiam czarny kolor  i oczywiście on króluje w mojej szafie. Jednak to co się dzieje jesienią wokół nas to coś niesamowitego. Niemal wszystkie kolory na drzewach i łąkach. Znajdziemy tam każdy kolor jaki nam się zamarzy. Spacerując ścieżkami słyszysz szum spadających pod nogi liści. Można opłynąć w głębię własnej wyobraźni i tam pozostać na jakiś czas.

park jesienią

Spacery po tafli kolorów dzieciństwa

Lubię długie spacery. Pomagają mi one w pozbyciu się stresu, odreagowaniu złości. Mam czas na relaks dla własnej duszy. Gdy jest mi źle wychodzę, najchętniej szła bym prosto przed siebie, tam gdzie mnie poniosą nogi. A jesień i jej klimat pomaga mi w tym.

Szum suchych liści sprawia, że mogę odpłynąć i poczuć się tak beztrosko jak w czasach dzieciństwa. Gdy największym problem jaki miałam to brak pomysłu na zabawę.

Teraz jest inaczej, ja to wiem i Ty też to wiesz. Każdy zmaga się z własnymi rozterkami, szukamy rozwiązania a może nawet ucieczki?

Uciekaj tam gdzie Cię poniosą nogi i oczy.

jesienny spacer

Smaki jesieni

Jesień prócz pięknej palety barw ma swoje niesamowite smaki. Nic tak nie smakuje jak zupa dyniowa o tej porze roku. Dla mnie jest nowy aromat jesieni. Ma coś w sobie ciepłego, pikantnego i rozgrzewającego.

Może wreszcie nadszedł czas aby spojrzeć na swoje życie przez różowe okulary? Może wreszcie tej jesieni nadszedł nowy czas. Twój czas. Wszystko jest w Twoich rękach. To od Ciebie zależy czy dopadnie Cię znienawidzona przez wszystkich chandra jesienna a co gorsze depresja jesienna.

Uśmiech

Sprawmy sobie wszyscy taki mały prezent w postaci porannego uśmiech na twarzy do pierwszej osoby jaką spotkamy – nawet jeśli będzie to Twoje odbicie w lustrze. Spójrz sobie głęboko w oczy, nałóż uśmiech na twarz i powiedz – to będzie dobry dzień.

Uśmiechaj się do ludzi, powiedz dzień dobry sąsiadowi z daleka. Po prostu ciesz się jesienią.

kolory jesieni

19 komentarzy

 1. Anna Lena ze Zjem Cie

  3 października 2017 at 09:17

  Rowniez lubie jesien, w takim naszym zlotym wydaniu 🙂

  1. BeztroskaMama

   3 października 2017 at 09:28

   Piękna złota jesień najpiękniej wygląda w górach.

 2. Pamela Moskalik

  3 października 2017 at 09:20

  Piękny wpis. Również w te ciepłe jesienne dni rozczulałam się nad urokiem jesieni. A córeczka cudowna <3

  1. BeztroskaMama

   3 października 2017 at 09:28

   Jesteś jedną z pierwszych osób które mówią że to córeczka 🙂 Większość mówi o jaki ładny chłopczyk 🙂

 3. Turkusowa

  3 października 2017 at 09:23

  Taką słoneczną jesień to ja akurat bardzo lubię. Denerwuje mnie tylko nieustanny deszcz 😉

  1. BeztroskaMama

   3 października 2017 at 09:27

   Dziś akurat pada, ale zawsze po deszczu wychodzi słońce 🙂

 4. Magda T.

  3 października 2017 at 09:25

  Taką piękną jesienią bardzo się cieszę 🙂 Gorzej, gdy aura taka jak dziś 😉

  1. BeztroskaMama

   3 października 2017 at 09:27

   To fakt, ale takie właśnie są uroki jesieni.
   Gdy mała będzie chodzić to też w deszczu będziemy skakać po kałużach

 5. Holly Lu

  3 października 2017 at 09:28

  To piękna kolorowa pora roku, pod warunkiem , że świeci słońce.

 6. Magdalena Urbańska

  3 października 2017 at 09:32

  „To od Ciebie zależy czy dopadnie Cię znienawidzona przez wszystkich chandra jesienna a co gorsze depresja jesienna.” Depresja jest chorobą, której dobre nastawienie nie wyleczy niestety…

  Ale co do reszty – zgadzam się! Też uwielbiam jesień i jej kolory. Pamiętam, że gdy wracałam ze szkoły 20 lat temu, przechodziłam obok murku. Było tam pełno kolorowych liści – uwielbiałam po nich chodzić i słuchać jak szumią. Dziś częste zabieganie zabiera mi tą radość – trzeba do niej wrócić.

  1. BeztroskaMama

   3 października 2017 at 09:41

   Bardziej chodzi mi tu o wyolbrzymianie słowa depresja które tak łatwo przyjęło się. Jest mi źle to od razu mówię że mam depresję. To tak nie wygląda- Depresja rozwija się przez jakiś czas- nie jest wynikiem pory roku.
   Sama otarłam się o tą chorobę, dlatego staram się myśleć pozytywnie i szukać plusów w każdej sytuacji.

 7. Justyna Rachuba

  3 października 2017 at 11:49

  Niestety jestem ciepłolubna, zdecydowanie wolę wiosnę i lato. Jesień dla mnie ma urok jak jest około 17 stopni i świeci słońce 🙂

 8. Beata Witulska

  3 października 2017 at 21:59

  JESIEŃ MA SWÓJ UROK, A NAJBARDZIEJ MNIE CIESZY KIEDY MOJA CÓRECZKA BAWI SIĘ DZIĘKI JESIENI- KASZTANAMI, ŻOŁĘDZIAMI, LIŚĆMI I TWORZYMY RAZEM WSPANIAŁE RZECZY 🙂

  1. BeztroskaMama

   6 października 2017 at 07:09

   Nawet gdy pada 🙂 W każdej porze roku znajdziemy coś fajnego. Tylko zacznijmy doceniać to co mamy.

 9. charmante

  4 października 2017 at 11:46

  Może dlatego, że w tym czasie się choruje, przechodzi do tego przesilenie jesienne, które nie znika dnia następnego, i że ciągle pada. W zeszłym roku była piękna, bezdeszczowa i kolorowa. Ta daje ostro popalić.

  1. BeztroskaMama

   6 października 2017 at 07:02

   To że luzie częściej chorują zdarza się. Jenak w każdej porze roku możemy znaleźć jakieś plus – deszczowa jesień daje nam idealne warunki na czytanie książek w domowym zaciszu lub pracowanie nad własną kreatywnością w spędzeniu czasu z dzieckiem.

   1. charmante

    6 października 2017 at 12:23

    Nie mam czasu na czytanie książek, pracuję na dwóch etatach. A na Pomorzu zazwyczaj to nie przypadki tylko wręcz epidemie, które trwają przedz dwa a nawet trzy miesiące. Tu nie spotkasz się towarzysko, niczego nie zaplanujesz. W klasie mojego syna na 15 osób uczy się w tej chwili 3 osoby. Ta jesień zdecydowanie mnie przerosła. Nie jestem jakaś marudą ale chorować drugi miesiąc to każdemu by się odechciało takiej jesieni. A do pracy chodzić trzeba, morale spadają gdy się jest bezsilnym .

 10. BeztroskaMama

  6 października 2017 at 07:08

  Zawsze można poczytać książki w domowym zaciszu z kubkiem ciepłej kawy, zająć się sobą (w taką pogodę częściej mam czas aby dać chwilę relaksu sobie). Ja np w taką pogodę jak dziś -leje i wieje muszę wymyślać jakieś zajęcia dla dziecka, dzięki temu lepiej się poznajemy.
  Szkoda że ludzie lubią narzekać, narzekają z każdego powodu, było by dużo lepiej gdyby zaczęli doceniać do co mają nawet ten deszcz za oknem 🙂

  1. Patryk Tarachoń I blogger

   30 października 2017 at 22:53

   Czytać: książki, blogi… Jest co robić w domu nawet jesienią.

Leave a Reply