Sukces jest kobietą

Różności

Sukces jest kobietą

Tak naprawdę sukces ma wiele twarzy. Doskonale o tym wiedzą mamy, które zdecydowały się na wychowywanie dzieci w domu. Wiele z nich udowadnia, że macierzyństwo nie stoi na drodze do osiągnięcia sukcesu – i to nie koniecznie zawodowego.

Sukcesem może być wychowanie dzieci, które są samodzielne radzą sobie w przedszkolu i w życiu szkolnym. To macierzyństwo daje siłę i kopa do działania. Do własnego rozwoju, dla własnego poczucia bezpieczeństwa.

Sukces jest kobietą – dla mnie to Beztroska Mama

Sama doświadczyłam tego na własnej skórze. Kiedy zaszłam w ciążę, powstał właśnie ten blog. Beztroska Mama jest dla mnie takim moim trzecim dzieckiem. Chociaż ostatnio poszedł trochę w odstawkę, to nadal jest moim głosem w blogosferze. Prowadzenie bloga dało mi bardzo wiele. Przede wszystkim oderwałam się od codzienności, od problemów i szarej rzeczywistości na kanapie.

Osobisty sukces – mój blog, moja pasja, mój samorozwój

Blogowanie stało się dla mnie codziennością, zaglądanie do koleżanek i kolegów po fachu, komentowanie, spotkania blagierskie. Poznałam wiele wspaniałych kobiet, które inspirują mnie swoją siłą, odwagą i uporem łamiącym pewne stereotypy.

Ania Nieidealnaanna, była pierwszą osobą, którą poznałam z tak zwanej blogosfery. To ona jest moim motywatorem do działania. Jestem z nią od samych początków i widzę jak rozkwita niczym kwiat po wiosennym, ciepłym deszczu. Mimo, że jest mamą dziewczynek rok po roku wydaje książkę. Jest pięknym przykładem, że sukces jest kobietą. Silną kobietą.

Własny rozwój, nowe umiejętności – mój sukces

Prowadzenie bloga stało się dla mnie ścieżką rozwoju w całkiem nowym kierunku. Kierunku którym podążam, cały czas się uczę czegoś nowego. Bo prowadzenie bloga, to nie tylko pisanie. To czas poświęcony na naukę – czytanie książek branżowych, poradników czy słuchanie podcastów w danym temacie.

Uczę się poruszać po social mediach. Może się wydawać to banalnie proste, a jednak jeżeli bardziej wgłębimy się w temat okazuje się, że to istny kołowrotek.

Samorozwój – budowanie pewności siebie

Blog dał mi pewność siebie. Wiecie, że jestem osobą nieśmiałą? Nawiązywanie pierwszego kontaktu z innymi ludźmi wyzwala u mnie dużo stresu, ale nauczyłam się odwagi. Odwagi, która pozwoliła przyjąć mi propozycję wystąpienia w programie śniadaniowym – Pytanie na śniadanie. Było to dla mnie niesamowitą przygodą, ale i walką z własnymi słabościami. Pokonałam je. Okazało się, że potrafię być silną kobietą.

Beztroska Mama – moja pasja

Polubiłam to moje życie blogowe i te plotki w świecie online. To całe życie w blogosferze. A najbardziej cieszy mnie to, że tak naprawdę mam jakiś wpływ na innych ludzi. Że to co robię ma sens, ma realne odbicie w rzeczywistości, że pomagam komuś zwykłym pisaniem. Pokazuję, że też jestem nieidealna, że popełniam błędy.

Sukces jest kobietą?

Dla mnie jak najbardziej. Poznałam wiele mam, które udowadniają to własną postawą i dążeniem do sukcesu. Może już niedługo i Wy je poznacie w serii wywiadów pod hasłem Sukces jest kobietą.

To dopiero początek długich rozmów pełnych emocji i sukcesu w tle…

Leave a Reply