polecane, Różności

Top 10 polskich piosenek świątecznych

Świąteczne piosenki są jednym z najważniejszych elementów budujących magię świąt. W grudniu słyszymy je niemal z każdej części domu, galerii handlowej czy ulicy. Wszyscy znają kultowe Last Christmas zespołu Wham!. A czy kojarzycie polskie piosenki świąteczne?

Ja je uwielbiam, nie tylko podczas świąt. Wśród nich są kultowe tytuły, które na stałe zamieszkały nie tylko w moim sercu. A święta bez nich nie są prawdziwymi świętami. Dlatego z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowałam dla Was klika polskich piosenek świątecznych. Grudzień bez nich to tak jakby nie było Świętego Mikołaja – A o nim możecie poczytać TUTAJ KLIK

Lista polskich piosenek świątecznych

Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski Wielkie świąteczne całowanie
Te dwa głosy połączone w jednej piosence sprawiają, że magia świąt rozkwita na dobre w naszych domach

Katarzyna SkrzyneckaOszaleli Anieli
Powiem szczerze, nie znam innej piosenki Kasi Skrzyneckiej oprócz tej jednej. Dodatkowo nieodłącznie kojarzy mi się z świętami, chyba taki był jej zamysł.

SkaldowieZ kopyta kulig rwie
Jest jednym z najpopularniejszych utworów zespołu.

Ryszard RynkowskiDziś nadzieja rodzi się

De SuKto wie

Enej  – Skrzypi wóz

Edyta Górniak i Krzysztof AntkowiakPada śnieg
Diva polskiej sceny muzycznej. Jej głos powala na kolana.

Varius ManxHej Ludzie, Idą Święta

Czerwone Gitary – Jest taki dzień
Jedna z najbardziej znanych polskich piosenek świątecznych.

Zbigniew Preisner i Beata RybotyckaNostalgiczna – Kolęda dla nieobecnych
Przypomina o tych, którzy nie siądą już z nami do świątecznego stołu. To właśnie tych osób brakuje mi najbardziej w okresie świątecznym.

Przedstawiłam Wam moje propozycje polskich piosenek świątecznych. To przy ich dźwiękach lubię spędzać czas w domu z rodziną przy pachnącej choince. To one utkwiły mi w pamięci. Pozwalają przetrwać czas świąt, pomimo iż nie z każdym usiądę przy świątecznym stole. Są osoby których obecności nic ani nikt nie zastąpi, puste miejsce przy stole  zawsze będzie mi przypominać o tych których już z nami nie ma.

Czekam też na Wasze sugestie, jaki kawałek powinien do nich dołączyć. Zapraszamy do zabawy.