Różności

Warsztaty Mama To Ja – zobacz jak było i czy warto się wybrać

O warsztatach Mama To Ja już kiedyś pisałam. Brałam wtedy udział w zajęciach prowadzonych dla kobiet w ciąży. Chcesz wiedzieć jak wyglądały? Tu dzielę się relacją z tamtych warsztatów.  Tym razem uczestniczyłam razem z Bąbelkiem w zajęciach dla mam z dziećmi. Lubię takie spotkania, dzięki nim mogę zawsze dowiedzieć się czegoś nowego.

Na warsztatach Mama To Ja można było usłyszeć o takich tematach jak:

  • pierwsza pomoc w nagłych wypadkach
  • żywienie małych dzieci
  • zdrowie malucha i kobiety w ciąży
  • rola szczepień
  • nauka przez zabawę
  • bezpieczeństwo w podróży

Największą popularnością cieszył się wykłady o pierwszej pomocy, prowadzony przez wykwalifikowanego ratownika medycznego. Oprócz samej teorii każdy chętny mógł przećwiczyć na specjalnych fantomach pierwszą pomoc w razie zakrztuszenie niecałkowitego i całkowitego.

Bardzo fajnie były prowadzone warsztaty o nauce przez zabawę. Uświadomiło to wielu mamom jak ważna jest zabawa z własnym dzieckiem i jak się z nim bawić.

 

Miejsce zabawy dla dzieci

Tradycyjnie lokalizacją była świetnie dobrana. Dużo miejsc parkingowych i przestronna sala.  Wszystkie dzieci mogły się bawić na specjalnie przygotowanych matach, a my mamy miałyśmy je na oku. Dla większości dzieci była to ogromna frajda.

 

Kącik do przewijania dzieci

Organizatorzy Warsztatów Mama To Ja, przygotowali również kącik gdzie spokojnie było można przewinąć dziecko. Do dyspozycji uczestniczek były pampersy, chusteczki i przewijaki.

 

Upominek dla każdego

Dla każdej uczestniczki Warsztatów Mama To Ja organizator zapewnił upominek. Były to małe opakowania klocków Duplo, książeczka, przytulanka od enfamil i oczywiście kilka próbek kosmetyków dla dzieci od Ziajki.

Mamo to ja warsztaty radom prezenty

Czy warto uczestniczyć w takich warsztatach?

Uważam że tak. Zawsze to jakaś nowa porcja wiedzy, którą nam się przyda. Zajęcia dają możliwość porozmawiania z mamami dzieci w podobnym wieku co nasze i podzielenie się doświadczeniami.

A przede wszystkim drogie mamy to możliwość wyjścia z domu 🙂 i oderwania się od codzienności. To zawsze parę godzin spędzonych w większym gronie ludzi.

Polecam wszystkim uczestnictwo w Warsztatach Mama To Ja.

Poniżej macie link gdzie możecie się dowiedzieć w jakich miastach i kiedy Warsztaty Mama To Ja są organizowane . Może akurat macie blisko? 🙂

http://babyonline.pl/mamo-to-ja-warsztaty.html