Ciąża

Warsztaty Mamo to Ja – dlaczego warto

Ostatnio udało mi się uczestniczyć w projekcie – warsztaty „Mamo to Ja” organizowanych przez portal baby online. Poszłam z chęcią – bo jak każdy wie mam dwie lewe ręce. A tym bardziej w stosunku do małych dzieci. Liczę na to, że umiejętności i wyczucie przyjdą z czasem. Ale wiedzy teoretycznej nigdy za mało. Dlatego z chęcią zdecydowałam się na udział w tych warsztatach.


Warsztaty odbyły się w dwóch turach.

 • Pierwsza dla rodziców dzieci od 0 do 1 roku – Jestem mamą
 • Druga dla przyszłych mam – Będę Mamą

Ja uczestniczyłam w drugiej turze i byłam naprawdę zachwycona warsztatami. Prowadzili je wykwalifikowani pracownicy służby zdrowia, którzy przekazywali wiedzę w fajny i przystępny sposób, zrozumiały jak dla typowego laika.

Pani doktor opowiadała o potrzebie szczepienia dzieci, o korzyściach płynących z szczepienia jak i niestety o konsekwencjach ich braku. Po wykładzie nasuwa się refleksja na temat bezpieczeństwa własnego jeszcze nienarodzonego dziecka.

Temat karmienia piersią omawiała położna pracująca w naszym szpitalu, wiec jej wiedza była praktyczna i łatwa to do zapamiętania.

Usłyszałam wiele ważnych informacji np. na temat masażu antykolkowego czy masażu prenatalnego. Teraz wiem, że na pewno będę wykorzystywała tę wiedzę w praktyce.

Było wiele na temat jak ważna jest bliskość matki i ojca i ich więź z dzieckiem. O poczuciu bezpieczeństwa, o podziale obowiązku przy opiece nad małym brzdącem.

Dla mnie laika w tym temacie było to bardzo ciekawe doświadczenie 🙂

Naprawdę polecam wybrać się na takie warsztaty. Tym bardziej, że ekipa rusza w Polskę. Obserwujcie FB i stronę, sprawdźcie kiedy warsztaty „Mamo to Ja” zawitają do Waszego miasta.

Szczegółowe informacje znajdziecie pod linkiem poniżej.

http://babyonline.pl/mamo-to-ja-warsztaty-informacje.html

2 komentarze

 1. Joanna Pa-a

  30 marca 2017 at 21:13

  Super są te warsztaty! naprawdę polecam mamom i przyszłym mamom 🙂

  1. BeztroskaMama

   31 marca 2017 at 17:40

   Dokładnie tak! Tym bardziej że z początkiem roku ruszyła kolejna edycja warsztatów.

Leave a Reply