Wiersze na dobranoc – książka, która uratowała nasze wieczory

Biblioteczka, polecane

Wiersze na dobranoc – książka, która uratowała nasze wieczory

Czytanie to moja pasja. Dzięki temu przenoszę się w świat pełen niesamowitych przygód. Czytanie pozwala oderwać się od codzienności, często zapomnieć o troskach. Dlatego bardzo bym chciała zaszczepić w Bąbelku miłość do czytania, a Wiersze na dobranoc okazały się naszym wybawieniem podczas zasypiania.

Czytanie dziecku już od małego maluszka ma same pozytywne strony. Mały smyk uczy się słuchania, rozwija swoją wyobrażenie, a przede wszystkim zwiększamy naszą bliskość. Czytając dziecku poświęcamy czas tylko jemu, odkładamy telefon, wyłączamy telewizor i radio. Jesteśmy na 100% tylko i wyłącznie dla dziecka – a to dla niego bardzo ważne. Tą więź rozwijałam jeszcze gdy Bąbelek był w brzuszku.

Dlatego, gdy usłyszałam o kampanii społecznej  #KOCHANIEprzezCZYTANIE od razu wiedziałam, że jest ona dla mnie i wezmę w niej udział. Organizatorką tego wydarzenia jest sympatyczna miłośniczka książek – Magda z bloga Save The Magic Moments. Akcja ma zachęcić do czytania dzieciom – więcej szczegółów znajdziecie w mediach społecznościowych (na Facebooku i Instagramie) wpisując #KOCHANIEprzezCZYTANIE.

Wiersze na dobranoc

W ramach #KOCHANIEprzezCZYTANIE chcę pokazać Wam książkę, która uratowała nas podczas usypiania dziecka. Męczące stanie nad łóżeczkiem i głaskanie jej po pleckach naprawdę bardzo dawały się we znaki naszemu kręgosłupowi. Czasem w tak zgiętej pozycji stałam 40 minut.

Wiersze na dobranoc Ada dostała od dziadków. Jest to piękna, duża książka z zbiorem kilku opowiadań na dobranoc. Jej autorką jest Agnieszka Nożyńska – Demianiuk

Wiersze na dobranoc - ilustracje

 

Są to krótkie bajki, napisane przyjaznym językiem dla dziecka. Zdania są krótkie i rymują się, co ułatwia dziecku wyciszenie przed snem, znalezienie optymalnej pozycji do snu i zaśnięcie.

W książce znajdziemy mnóstwo pięknych bajek – o Alicji i księżycu, Kamilku i obrazie, o tysiącu chlebów, przerwanym locie, zabawkach, niewyspanym królewiczu, pasikoniku, walentynkowych balonikach, królewnie złośnicy, balu Markotki, kangurze, Mirelce, podkówce, dwóch siostrach, Nocku, o Kajtku urwisie, Sułtance Liliance, królowej nocy, o sprytnym Macieju i czasie, o Krainie Bajkalandii, o smoku lodowym i Jędraszku.

Wierszowane bajki na pewno zainteresują dzieci.

Wiersze na dobranoc, dodatkowo są ozdobione pięknymi ilustracjami, które na pewno zainteresują dzieci. Każda bajka zawiera własne piękne kolorowe ilustracje.

Wiersze na dobranoc - ilustracje

To nie są tylko same wiersze na dobranoc. Każdy bohater pokazuje dziecku, że dobro zawsze wygrywa. Bohaterowie wierszy przeżywają wspaniałe przygody, w których na pewno nie brakuje humoru.

Jeżeli szukasz odpowiedniej książki aby zacząć przygodę z czytaniem dziecku, naprawdę polecam.

Leave a Reply